Reklama

Reklama

Nowa stacja radiowa wkrótce pojawi się w łódzkim eterze

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Nowa stacja radiowa wkrótce pojawi się w łódzkim eterze - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji podjęła decyzję o rozszerzeniu koncesji wydanej spółce Radio WNET na kolejne stacje nadawcze w trzech miastach w Polsce. Wśród nich znajduje się Łódź.

Reklama

Radio Wnet zostało założone w 2009 roku przez Krzysztofa Skowrońskiego, prezesa Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. Początkowo rozgłośnia nadawała swoje audycje w Internecie. Jednak w ostatnich miesiącach stacja wkroczyła na rynek tradycyjnych rozgłośni radiowych i zaczęła pojawiać się na falach eteru.

!reklama!

Od 12 listopada 2018 roku Wnet jest obecne w Krakowie i Warszawie, od września 2019 roku w Wrocławiu i Szczecinie, a od października br. również w Białymstoku. Rozgłośnia w ciągu roku pozyskała zatem 5 częstotliwości. I ma szanse na kolejne.

Radio złożyło wniosek w konkursie o pasma w Lublinie, Bydgoszczy i Łodzi. Czy projekt Krzysztofa Skowrońskiego ma szansę na zaprezentowanie się łodzianom? Władze stacji mocno na to liczą.

- Z PAST-y sygnał radiowy (uzupełniony o przekaz ze studiów zagranicznych, mobilnych i od naszych korespondentów) płynie światłowodami do nadajnika w Krakowie, a wnet dopłynie również do Białegostoku, Wrocławia i Szczecina, a także do Lublina, Łodzi i Bydgoszczy, bo tam również mamy nadzieję na pozytywne rozstrzygnięcie naszych wniosków o rozszerzenie nadawania na kolejne terytoria - powiedział Lech Rustecki, dziennikarz Radia Wnet

Decyzję o przyznaniu częstotliwości podejmuje Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji. Jeśli Radio Wnet uzyska aprobatę Rady, będzie mogło przez 10 lat nadawać w Łodzi program radiowy o charakterze uniwersalnym. Oznacza to, że usłyszymy audycje w różnej formie i o różnej problematyce. Ponadto, zgodnie z wytycznymi konkursu, program stacji musi być nadawany przez 24 godziny na dobę, a audycje słowne muszą stanowić przynajmniej 30 proc. tygodniowego czasu nadawania. Dodatkowo, program ma zawierać audycje informacyjne, publicystyczne o tematyce społeczno-politycznej oraz wspólnotowo twórcze, uwzględniające polską tradycję, historię i kulturę.

W okresie marzec-sierpień 2019 roku, Radio Wnet miało w Warszawie 0,5 proc. udziału w rynku, a w Krakowie 0,3 proc. Na jaki kawałek radiowego tortu w Łodzi ma szansę rozgłośnia Krzysztofa Skowrońskiego?

Konkurencja na łódzkich falach eteru jest spora, a najpopularniejszymi rozgłośniami są ogólnokrajowe stacje. Według najnowszych danych (okres od lutego do lipca 2019) liderem słuchalności w Łodzi jest stacja RMF FM, która posiadała 16,6 proc. rynku. Na drugim miejscu znalazło się Radio ESKA Łódź, a na trzecim – Radio ZET. Wśród rozgłośni lokalnych (nie licząc ESKI Łódź) najwyższe udziały w rynku posiada Radio Parada.

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji podjęła 5 lutego decyzję o przyznaniu Radiu Wnet koncesji na stacje nadawcze w Bydgoszczy, Lublinie i Łodzi. W naszym mieście Wnet będzie dostepne na częstotliwości 106,1 MHz.

Źródło: Wirtualnemedia

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy