Reklama

Reklama

Nowe mega zjeżdżalnie na Fali, w tym ekstremalna z zapadnią! Od kiedy dostępne?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Nowe mega zjeżdżalnie na Fali, w tym ekstremalna z zapadnią! Od kiedy dostępne? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Trzy zjeżdżalnie pontonowe z atrakcjami audiowizualnymi oraz ekstremalna, w formie kapsuły z zapadnią w podłodze i pionowym zjazdem o długości 120 metrów – to nowe atrakcje, które zapowiada Aquapark Fala.

Reklama

Pod koniec 2019 roku na Fali ruszyły prace przygotowawcze do nowej inwestycji, którą ma stanowić wieża z czterema zjeżdżalniami. Atrakcja będzie miała całoroczny charakter, bowiem wejście do zjeżdżalni, a także ich hamownie mają być połączone z częścią wewnętrzną basenu. W ramach planowanej rozbudowy zjeżdżalni, na Fali łącznie powstanie ponad pół kilometra trasy ślizgu.

!reklama!

Nowa wieża zjeżdżalni w Aquaparku Fala

Inwestycja zakłada powstanie trzech zjeżdżalni pontonowych z efektami audiowizualnymi. W ramach nowych atrakcji falowicze będą mogli korzystać ze zjeżdżalni typu cebula, z czaszą o średnicy aż 12 metrów i długości: 140 m, zjeżdżalni z tzw. rożkami wprawiającymi 2-osobowe pontony w ruch wahadłowy, o długości zjeżdżalni: 132 m, a także zjeżdżalni klasycznej o najdłuższej trasie ślizgu: 144 m.

Polecamy: Unikalne zdjęcia łódzkich kanałów w jubileuszowym kalendarzu ZWiK [ZDJĘCIA]
Każda zjeżdżalnia będzie zapewniała dodatkowe wrażenia w postaci indywidualnego zestawu efektów świetlno-dźwiękowych.

„W zjeżdżalni-cebuli przeniesiemy się w świat podniebny dzięki strzałkom kierunkowym, tunelom świetlnym, pasie startowym i projekcjach nawiązujących do kosmosu. Zjeżdżalnia z rożkami zaskoczy nas elementami geometrycznymi
i błyskawicami, a w najdłuższej zjeżdżalni zanurzymy się w głąb oceanu dzięki licznym ekranom prezentującym morskie zwierzęta” – czytamy w komunikacie Spółki.

Ekstremalna zjeżdżalnia na Fali w formie kapsuły

Hitem nowej atrakcji na Fali ma być młodsza siostra funkcjonującej dotychczas w obiekcie zjeżdżalni Kamikaze. W ramach inwestycji powstanie ekstremalna zjeżdżalnia w formie kapsuły, z zapadnią w podłodze oraz pionowym zjazdem o długości 120 metrów. Zjazdom będzie towarzyszył system stroboskopowego oświetlenia.

Polecamy: Na czym polega miastotwórczy charakter projektu Monopolis i kiedy otwarcie? Biuro w Łodzi z Virako [WIDEO]
Ponadto zjeżdżalnie na Fali zyskają dodatkową warstwę izolacyjną pomiędzy wewnętrzną, a zewnętrzną powłoką trasy ślizgu. To pozwoli zminimalizować ryzyko ewentualnych oblodzeń w sezonie zimowym. Spółka planuje również w tym zakresie modernizację dotychczas funkcjonujących zjeżdżalni. Nowe atrakcje na Fali powinny zostać oddane do użytku na przełomie lipca i sierpnia br.

Podwyżki cen biletów na Fali

Jak podaje Spółka, w całym roku 2019 Falę odwiedziło ponad 980 000 klientów, a jeszcze w grudniu aquapark uczcił przyjęcie sześciomilionowego falowicza. Aquapark Fala w 2019 roku odnotował ponad 40 proc. wzrost w stosunku do 2018 roku, co Spółka tłumaczy jako rezultat systematycznie prowadzonych inwestycji i poszerzania oferty Fali.

Polecamy: Diabelski młyn na Starym Rynku wkrótce zniknie z Łodzi. Znamy dokładną datę
Od początku 2020 roku w Aquaparku Fala obowiązuje nowy cennik. Zdrożał wstęp do strefy basenowej, ale także do strefy saun. Z wyższymi stawkami muszą się też liczyć osoby planujące organizację urodzin na Fali. Przykładowo, jednorazowy normalny bilet wstępu do strefy basenowej (od poniedziałku do piątku) kosztował 22 zł za godzinę, a po podwyżce jest o złotówkę droższy. Za trzy godziny pobytu na basenie płaciliśmy 46 zł, zaś po zmianie cena wynosi 48 zł. Podobnie zdrożało, nawet o 4 zł  (zależnie od wybranej opcji czasowej) wejście do strefy saun.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy