Reklama

Nowe twarze w łódzkim garnizonie. Oni będą bronić naszego bezpieczeństwa [FOTO]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Nowe twarze w łódzkim garnizonie. Oni będą bronić naszego bezpieczeństwa [FOTO] - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
6
zdjęć

Udostępnij na:
Facebook
Wiadomości Łódź Szeregi łódzkiego garnizonu zasiliło 60 policjantów, w tym 26 kobiet oraz 34 mężczyzn. Funkcjonariuszy powitał Komendant Wojewódzki Policji - nadinspektor Sławomir Litwin.

Ślubowanie nowych policjantów odbyło się w czwartek, 11 maja w Łodzi. Nowo przyjęci funkcjonariusze do pracy zostali przyjęci 5 maja 2023 roku.

Łódzcy policjanci złożyli przysięgę. "Ślubuję strzec tajemnic związanych ze służbą, honoru, godności i dobrego imienia służby oraz przestrzegać zasad etyki zawodowej" 

"Ja, obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta, ślubuję: służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia. Wykonując powierzone mi zadania, ślubuję pilnie przestrzegać prawa, dochować wierności konstytucyjnym organom Rzeczypospolitej Polskiej, przestrzegać dyscypliny służbowej oraz wykonywać rozkazy i polecenia przełożonych. Ślubuję strzec tajemnic związanych ze służbą, honoru, godności i dobrego imienia służby oraz przestrzegać zasad etyki zawodowej". Takie słowa przysięgi wypowiedzieli nowo przyjęci policjanci w obecności m.in. komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi nadinsp. Sławomira Litwina, kapelan Wojewódzkiego Ośrodka Duszpasterskiego w Łodzi ks. ppor. Jacek Syjud, czy przewodniczącego NSZZ Policjantów podinsp. Krzysztofa Balcera. 

Szef łódzkiego garnizonu, zwracając się do funkcjonariuszy, przyznał, że służba w policji to trudna misja, pełna zagrożeń oraz nieustannie podejmowanego ryzyka.

Wymaga doskonałego przygotowania fizycznego i psychicznego, a przede wszystkim odwagi oraz oddania

 - powiedział nadinspektor Sławomir Litwin. 

Nabór do garnizonu wciąż trwa. Jak dostać pracę w służbach mundurowych? 

Sierż. Mateusz Piliński informuje, że po przeszkoleniu podstawowym będą oni pełnić służbę w  łódzkim Oddziale Prewencji, Komendzie Wojewódzkiej i Miejskiej Policji w Łodzi oraz w komendach miejskich i powiatowych policji w Łódzkiem.

To kolejne przyjęcie do służby w tym roku. Dotychczas przyjęto 116 nowych funkcjonariuszy. Przypomnijmy, że dobór do służby prowadzony jest w systemie ciągłym, a najbliższy termin zaplanowano na 3 lipca 2023 roku. Kolejne natomiast odbędzie się 23 sierpnia, 27 października i 28 grudnia 2023 r.

Kandydaci ubiegający się o przyjęcie do służby w policji muszą przejść przez kilka etapów postępowania kwalifikacyjnego, które obejmuje m.in. testy z wiedzy, sprawności fizycznej, test psychologiczny, wywiad oraz komisję lekarską

 - wylicza Sierż. Mateusz Piliński.

Nowo przyjęci funkcjonariusze już od samego początku mogą liczyć na 26 dni płatnego urlopu. Poza tym otrzymają równoważnik za umundurowanie, dofinansowanie wypoczynku  uzależnione od liczby członków rodziny, zwrot kosztów dojazdu z miejsca zamieszkania do miejsca służby oraz płatne nadgodziny, a także nagrody roczne. Jeżeli chodzi o zarobki, to wbrew powszechnej opinii, nie są to małe kwoty. Na kursie podstawowym wynagrodzenie wynosi około 3500 zł netto, jeśli kandydat ma mniej niż 26 lat (do tego wieku nie jest pobierany podatek), jeśli jest starszy to około 3300 zł netto. Po ukończeniu kursu pensja wzrasta do około 4500 zł netto (poniżej 26 lat) lub 4300 zł "na rękę" (powyżej 26 lat). Jako funkcjonariusz Oddziału Prewencji mundurowi otrzymują dodatek w wysokości 500 złotych. Trzeba jednak pamiętać, że służba w policji jest pracą zmianową, pełnioną często również w weekendy i święta.

Myślisz o pracy w policji? Więcej informacji o tym, jak wygląda nabór, przeczytacie w artykule: Praca szuka człowieka. Wakaty w łódzkiej policji. Zarobki? Możecie być zdziwieni

WRÓĆ DO ARTYKUŁU
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy