Reklama

Reklama

Nowe ustalenia w sprawie powrotu uczniów do szkół? Resort edukacji wydał rekomendacje dla placówek

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Nowe ustalenia w sprawie powrotu uczniów do szkół? Resort edukacji wydał rekomendacje dla placówek  - Zdjęcie główne

Nowe ustalenia w sprawie powrotu uczniów do szkół? Resort edukacji wydał rekomendacje dla placówek (fot. fb Ministerstwo Edukacji i Nauki) |wiadomości łódzkie|Łódź|TuŁódź

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Podczas zorganizowanej zdalnie konferencji, minister edukacji i nauki, Przemysław Czarnek oraz Główny Inspektor Sanitarny, Krzysztof Saczka wydali nowe rekomendacje dot. przygotowania szkół na powrót uczniów.

Reklama

Minister Edukacji i Nauki zapewnił, że są szanse na powrót po feriach, czyli po 18 stycznia, do nauczania stacjonarnego. 

!reklama!

Podkreślił jednak, że decyzja ta zapadnie dopiero w przyszłym tygodniu. 

- To nie jest ostateczna decyzja o powrocie do szkół. To jest ogłoszenie wejścia w fazę praktyczną przygotowań do ewentualnego powrotu. O tym, czy ten powrót nastąpi zdecyduje pan premier w przyszłym tygodniu, po dodatkowych konsultacjach z Radą Medyczną - powiedział Przemysław Czarnek.

Dodał, że wszystko będzie zależeć od dobowych przyrostów zakażeń koronawirusem w Polsce. 

- Decyzja będzie podyktowana tym, w jaki sposób będzie rozwijać się pandemia, bo te okoliczności są bardzo dynamiczne - zmieniają się z dnia na dzień - przyznał Czarnek. 

Minister przedstawił jednak zalecenia dot. funkcjonowania szkół po ewentualnym powrocie uczniów po feriach zimowych.

Wśród rekomendacji znalazł się odrębny godzinowo plan lekcji dla każdej klasy. Zgodnie z nimi każdą klasę powinni uczyć ci sami nauczyciele. Minister podkreślił, że kluczowa jest dbałość o podstawowe zasady higieny takie jak mycie rąk, osłanianie się podczas kaszlu i kichania, unikanie dotykania nosa i ust czy odpowiednia wentylacja pomieszczeń.

Źródło: RMF24.pl

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy