Reklama

Reklama

Nowopowstające Centrum Logistyczne Hillwood Łódź Górna pozyskało pierwszego najemcę

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Nowopowstające Centrum Logistyczne Hillwood Łódź Górna pozyskało pierwszego najemcę - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Pierwszym najemcą Centrum Logistycznego Hillwood Łódź Górna została firma transportowa Futura Cargo, która pod koniec 2019 r. rozpocznie swoją działalność operacyjną w kompleksie logistycznym. Firma będzie korzystać z przestrzeni magazynowej oraz biurowo-socjalnej o łącznej powierzchni niemal 3,5 tys. m2.

Reklama

-Prowadzimy rozmowy z wieloma firmami poszukującymi miejsca, które zapewni im nie tylko dostęp do najważniejszych drogowych szlaków komunikacyjnych w kraju, a dzięki nim do największych polskich ośrodków miejskich i zachodnich rynków, ale także do zasobów wykwalifikowanych pracowników.Potencjalni klienci, z którymi prowadzimy obecnie rozmowy doceniają także wysoki standard i tempo realizacji inwestycji oraz zaangażowanie łódzkich władz, na każdym z dotychczasowych etapów inwestycji. Nasz pierwszy najemca, firma Futura Cargo, która posiada już w Łodzi swój magazyn, doskonale zdaje sobie sprawę z zalet tej lokalizacji- tłumaczy Wojciech Dachniewski , Business Development Director w Hillwood Polska

Futura Cargo specjalizuje się w transporcie międzynarodowym i dystrybucji krajowej. Głównymi odbiorcami usług oferowanych przez firmę są producenci sprzętu AGD oraz dostawcy podzespołów do jego produkcji, mający łącznie blisko 60% udział w jej sprzedaży. Dzięki wysokim standardom usług i specjalizacji firma jest jednym z czołowych przewoźników dla branży AGD w Europie, od lat umacniając swoją pozycję również w obsłudze branży metalurgicznej i spożywczej.

- Zlokalizowanie naszego nowego magazynu w Łodzi było naturalnym wyborem. W tym mieście zbudowaliśmy mocny zespół pracowników i tutaj są zlokalizowani nasi najważniejsi polscy klienci. Usytuowanie miasta na skrzyżowaniu szlaków komunikacyjnych daje nam znaczne oszczędności przy realizacji dystrybucji krajowej. Parametry magazynu budowanego przez Hillwood przewyższają ofertę konkurencji dopasowując się do naszych potrzeb. Obiekt w Łodzi będzie pełnił również rolę cross-dock’u dla własnej linii drobnicowej przyjeżdżającej codziennie z Włoch oraz dla dystrybucji krajowej. Podpisana umowa jest pierwszym etapem współpracy, ponieważ wstępnie rozmawiamy z Hillwood o planach powiększenia magazynuw 2020 r. – podsumowuje Michał Podgórski, General Manager w Futura Cargo.

Park Hillwood w sercu Polski

Centrum Logistyczne Hillwood Łódź Górna jest zlokalizowane w południowej części Łodzi i docelowo składać się będzie z dwóch budynków magazynowych klasy A, o łącznej powierzchni ok. 163 000 m2. Pierwszy z nich, o powierzchni około 75 tys. m2, zostanie oddany do użytku w listopadzie 2019 roku. Obie hale magazynowe wysokiego składowania (10 m) i o podwyższonej odporności ogniowej (+4000 MJ/m2) będą posiadały standardową siatkę słupów (12x24 m) i zostaną wyposażone w posadzkę o ponadstandardowej nośności (6 t/m2), oświetlenie LED i instalacje tryskaczowe. Świetliki i klapy dymowe będą stanowiły min. 3% powierzchni dachu, zapewniając naturalne doświetlenie magazynów. Nieruchomość objęta będzie 24-godzinnym monitoringiem, a na jej terenie powstaną 33-metrowe place manewrowe i obszerny parking.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy