Reklama

Reklama

Nowość na Wydziale Zarządzania UŁ: Rusza Centrum Mikser Inteligentnych Technologii (CMIT)

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Nowość na Wydziale Zarządzania UŁ: Rusza Centrum Mikser Inteligentnych Technologii (CMIT)  - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Transformacja cyfrowa to najważniejszy obecnie megatrend cywilizacyjny, którego konsekwencje, niezależnie od branży, zmieniają krajobraz ekonomiczny i społeczny każdego kraju, współtworząc przestrzeń data economy. Od poziomu komercjalizacji kolejnych technologii cyfrowych i opartych na nich rozwiązań zależy nasza umiejętność wykorzystania szans, jakie ona za sobą niesie.

Reklama

Dzięki transformacji cyfrowej przedsiębiorstwa i marki oferują innowacyjne produkty, nowe usługi, realizują nowe metody interakcji z klientem, kreują nowe modele biznesowe, nowe miejsca pracy i zawody. To nie tylko nośne hasła, a przede wszystkim wszechobecny proces. To przyszłość na wyciągnięcie ręki, która dotyczy nas już dzisiaj. Odpowiedzią na to jest nowe Centrum Mikser Inteligentnych Technologii (CMIT), powołane na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego.

Praktycznie o cyfrowej przyszłości

Centrum, skoncentrowane na technologiach wschodzących o największym obecnie znaczeniu gospodarczym i społecznym, jak sztuczna inteligencja (AI), Internet Rzeczy (IoT), blockchain, rzeczywistość rozszerzona (AR) i wirtualna (VR), zajmie się badaniami i analizą nad ich dynamiką, możliwościami wykorzystania i predykcją przyszłych zdarzeń. Centrum będzie podejmowało również szereg działań ukierunkowanych na propagowanie idei transformacji cyfrowej i związanych z nią inteligentnych technologii oraz przełamywaniem stereotypów z nimi związanych, wpisując się w główne założenia strategii UE dotyczącej Jednolitego Rynku Cyfrowego i krajowych strategii na rzecz wdrażania tych technologii.

Szczególna uwaga zostanie przy tym poświęcona aspektom technologii cyfrowych w wymiarze humanistycznym (Homo Cyber kontra Homo Roboticus) oraz charakteru interakcji między nim a technologią (Human-to-Machine, Machine-to-Human), z uwzględnieniem problematyki Digital Ethics. Już w tę sobotę 05.10.2019 r. eksperci z nim związani porozmawiają na Wydziale Zarządzania UŁ, w ramach seminarium „Human & Digital Technolgies”, o tym jak wgląda polski digital dream i kultura innowacji w cyfrowym świecie (seminarium.wz.uni.lodz.pl).   

Przestrzeń współpracy i inspiracji

W Radzie Programowej Centrum znalazły się takie firmy jak: Cybercom, Digital Workforce, Digital Teammates, Enigma Pattern, a także niezależni eksperci związani między innymi z programem Startup Spark. Pomysłodawcą Centrum i jego kierownikiem jest dr Dominika Kaczorowska-Spychalska, jeden z ekspertów uczelni w obszarze technologii cyfrowych oraz ich implikacji w biznesie. 

Działania podejmowane przez CMIT będą ukierunkowane zarówno na sektor biznesowy, jak i studentów. Wśród szeregu deklarowanych działań znalazły się m.in.: publikacje, sympozja, debaty, meetupy, webinaria, podcasty, a także szkolenia z zakresu technologii cyfrowych realizowane metodą tradycyjną i za pośrednictwem Internetu. Ciekawym projektem Centrum może okazać się Digital Radar będący corocznym podsumowaniem roku uwzględniającym predykcję trendów w zakresie transformacji cyfrowej, a także roczny projekt mentorski dla studentów Wydziału Zarządzania UŁ.

Centrum Mikser Inteligentnych Technologii ma szansę wykreować przestrzeń współpracy i wzajemnych inspiracji świata nauki i biznesu, poprzez zdolność do „miksowania” różnorodnych technologii, branż i doświadczeń. Skupiając niezależnych ekspertów, reprezentujących różne branże i firmy stwarza możliwość kompleksowego spojrzenia na poszczególne technologie cyfrowe oraz ich konsekwencje, w ujęciu międzynarodowym i krajowym, ze szczególnym uwzględnieniem regionu łódzkiego, jako cyfrowego centrum Polski.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy