Reklama

Reklama

Nowy asfalt na Wschodniej. Pierwsza warstwa położona [ZDJĘCIA]

Opublikowano: śr, 15 kwi 2020 19:44
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Pomiędzy ul. Jaracza a Rewolucji 1905 r. została ułożona niedawno pierwsza warstwa nawierzchni. Przebudowa Wschodniej w chodzi w ostatnie etapy prac tak, by w wakacje pierwsze przebudowane odcinki były oddane do użytku.

Remont Wschodniej realizowany jest na trzech odcinkach pomiędzy Jaracza a Północną. Problemem podczas przebudowy ulicy był zły stan budynku przy Wschodniej 50, którego należało rozebrać, dlatego prace na tym odcinku były wstrzymane przez pewien czas. Po koniecznych pracach wznowiono przebudowę ulicy, a po wykonaniu wszelkich instalacji podziemnych – przystąpiono do budowy nowego wyniesionego skrzyżowania z ul. Włókienniczą. Tuż przed świętami pojawiła się pierwsza warstwa asfaltu na odcinku Jaracza – Rewolucji 1905 r.

!reklama!

- Ułożenie pierwszej warstwy asfaltu, to oznaka, że najtrudniejsze za nami. Przebudowa ulicy Wschodniej przyniosła wiele trudności związanych z podziemnymi instalacjami. Ułożone niezgodnie z mapami instalacje podziemne, przebudowa kabla wysokiego napięcia, wodociągu, gazociągu, czy setki kabli teletechnicznych, to najbardziej czasochłonny proces w przebudowie drogi – wyjaśnia Agnieszka Kowalewska-Wójcik, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich.

Gdy wszystkie problemy zostały rozwiązane przystąpiono do budowy nowej drogi. Kilka tygodni temu pierwsze chodniki i nawierzchnie pojawiły się pomiędzy Rewolucji 1905 r. a Północną. Obecnie remontowany będzie odcinek od Jaracza do Rewolucji.

- Obecnie trwają prace brukarskie przy chodnikach, miejscach parkingowych i wjazdach do posesji. Po ich wykonaniu układane będą kolejne warstwy asfaltu, a następnie wykonane zostaną zieleńce i pozostaną prace wykończeniowe, abyśmy w wakacje oddali do ruchu pierwsze odcinki ul .Wschodniej – dodaje Agnieszka Kowalewska-Wójcik, dyrektor ZIM. 

Przebudowa ul. Wschodniej realizowana jest w ramach Rewitalizacji Obszarowej. Oprócz modernizacji ulicy, kompleksowo wyremontowane zostanie również 16 kamienic.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.