Reklama

Reklama

Nowy rektor PŁ korzysta z prawa do odwoływania dziekanów – w pierwszym miesiącu powołał już czterech nowych

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Nowy rektor PŁ korzysta z prawa do odwoływania dziekanów – w pierwszym miesiącu powołał już czterech nowych  - Zdjęcie główne

Nowy rektor PŁ korzysta z prawa do odwoływania dziekanów – w pierwszym miesiącu powołał już czterech nowych (fot. Politechnika Łódzka) |wiadomości łózkie|Łódź|TuŁódź

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Rektor Politechniki Łódzkiej, prof. Krzysztof Jóźwik ma władzę autonomicznego wskazywania i odwoływania dziekanów – takie prawo pojawiło się w 2019 roku w nowym statucie uczelni.

Reklama

Już poprzedni rektor korzystał z tego zapisu – Sławomir Wiak odwołał trzech z dziewięciu szefów wydziałów. Wzmocnienie uprawnień rektora jest wynikiem zmiany ustawy dotyczącej szkolnictwa wyższego, przeforsowanej przez byłego wicepremiera i ministra edukacji Jarosława Gowina.

!reklama!

Dzięki takiemu prawu, rektorzy w znacznym stopniu mogą wpływać na kadry wydziałów, co spotkało się z licznymi głosami sprzeciwu środowiska akademickiego.

Podczas wymiany czterech z dziewięciu dziekanów Politechniki Łódzkiej, prof. Jóźwik wspierał się doradztwem Rad Dyscyplin, funkcjonujących przy wydziałach. Dr Ewa Chojnacka, rzeczniczka PŁ w poniedziałek przedstawiła listę zmian kadrowych.

Zmiana nastąpiła w największej jednostce uczelni – na Wydziale Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki. Prof. Sławomira Hausmana zastąpił prof. Jacek Kucharski. Na Wydziale Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska prof. Marka Lefika zastąpił prof. Dariusz Gawin.

Na Wydziale Fizyki Technicznej, Informatyki i Matematyki Stosowanej prof. Piotra Liczberskiego zastąpił prof. Adam Wojciechowski. Na Wydziale Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska prof. Hannę Kierzkowską-Pawlak zastąpił prof. Grzegorz Wielgosiński.

Zgodnie z zamieszczonymi przez Politechnikę informacjami, nowi dziekani mają sprawować swoje funkcje do 2024 roku. Takie oświadczenie nie jest jednak wiążące dla rektora, który ze swojej decyzji może wycofać się w każdej chwili.

Źródło: Dziennik Łódzki

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy