Reklama

Reklama

Nowy scenariusz dla kina w Łódzkim Domu Kultury [ZDJĘCIA]

Opublikowano: wt, 4 lut 2020 23:59
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Konferencja prasowa zorganizowana w pomieszczeniu, w którym w Łódzkim Domu Kultury do 15 stycznia funkcjonowało Kino Przytulne, dawniej Kameralne, przyniosła kilka ważnych informacji.

Reklama

Nowy scenariusz dla kina w ŁDK

Nazwę nowego kina nadadzą mieszkańcy województwa łódzkiego. 

- Tu było, jest i będzie kino dla mieszkańców województwa łódzkiego, - od takich słów dziś (04 lutego) rozpoczął konferencje prasową marszałek województwa łódzkiego Grzegorz Schreiber.

Konferencję zorganizowano w pomieszczeniu, w którym w Łódzkim Domu Kultury do 15 stycznia funkcjonowało Kino Przytulne, dawniej Kameralne.

!reklama!

W spotkaniu uczestniczył też Waldemar Drozd, dyrektor Łódzkiego Domu Kultury, Rafał Jóźwiak, prezes Wytwórni Filmów Oświatowych w Łodzi i Sławomir Kalwinek wiceprezes WFO.

Zarząd Województwa Łódzkiego planując wprowadzenie korekt do istniejącego kina, zamierza zachować jego charakter i odbiorców, zwłaszcza seniorów. Kino Przytulne zakończyło swoją działalność z dniem 15 stycznia tego roku. Łódzki Dom Kultury zdecydował się nie przedłużyć kończącej się umowy z prywatnym najemcą. Nie oznacza to jednak zakończenia działalności kina kameralnego i działalności filmowej prowadzonej przez Łódzki Dom Kultury. Kino, zgodnie ze statutem, włączone zostało w struktury Łódzkiego Domu Kultury. 

– Znajdujemy się w kinie, które przez lata prowadziło działalność filmową w Łódzkim Domu Kultury i które jest chlubą tego miejsca – powiedział do dziennikarzy marszałek Grzegorz Schreiber. – Funkcja filmowa przez kino będzie kontynuowana. Jako kinoman nigdy nie miałem zamiaru ograniczać funkcji kina i oferty Łódzkiego Domu Kultury. – podkreślił marszałek Schreiber.

Kino ma 20 - letnią tradycję. Wcześniej prowadzone było  jako kino kameralne, a od 2014 roku jako Przytulne. Dotychczasowa działalność kina zostanie teraz poszerzona o współpracę z Wytwórnią Filmów Oświatowych.

-  ŁDK stara się również o cyfryzację kina - powiedział  Waldemar Drozd dyrektor Łódzkiego Domu Kultury – Na pewno będzie to kino artystyczne, nastawione na pokazywanie arcydzieł sztuki filmowej polskiej jak i zagranicznej. Będzie też specjalna oferta dla seniorów, którą będą Słodkie Wtorki.  – dodał dyrektor Drozd.

Łódzki Dom Kultury już od wczoraj przyjmuje propozycje nowej nazwy dla kameralnego kina. Szczegóły dotyczące konkursu można znaleźć na stronie internetowej www.ldk.lodz.pl

Łódzki Dom Kultury od tego roku zamierza w szerszym zakresie nawiązać współpracę z Wytwórnią Filmów Oświatowych. Efektem tych działań  będą edukacyjne i dokumentalne  seanse filmowe. 

- Na 2020 rok opracowane zostały trzy wspólne inicjatywy - powiedział Rafał Jóźwiak prezes WFO – pierwszą z nich będzie spotkanie z twórczością fabularną i mniej znaną dokumentalną Jana Jakuba Kolskiego. Drugą inicjatywą, wspólną z ŁDK będą pokazy filmów, które powstały jeszcze w czasach Instytutu Filmowego. Przeglądy twórczości, w formie filmów krótkometrażowych, są trzecią wspólną inicjatywą.

Obecnie w sali numer 232 trwa jeszcze remont. Uroczysta gala otwarcia będzie miała miejsce 29 lutego. Zostanie połączona z wręczeniem Złotego Medalu Gloria Artis dla Jana Jakuba Kolskiego i będzie jednocześnie inauguracją projekcji filmów dokumentalnych pochodzących ze zbiorów Wytwórni Filmów Oświatowych w Łodzi. Do końca troku takich produkcji ma zostać zaprezentowanych siedemdziesiąt.


Źródło: ŁDK (na podst tekstu - Beaty Graszka / foto: Adam Staśkiewicz)

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.