Reklama

Reklama

Nowy termin, wyjątkowy plakat i jeden karnet na wszystko – taki będzie 12. Festiwal Kamera Akcja!

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Nowy termin, wyjątkowy plakat i jeden karnet na wszystko – taki będzie 12. Festiwal Kamera Akcja! - Zdjęcie główne

12 Festiwal Kamera Akcja!

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Ta edycja będzie naprawdę wyjątkowa! Podobnie do roku ubiegłego, 12. FKA przyjmie formę hybrydową, lecz potrwa – uwaga – nie przez cztery, a OSIEM dni. Kinomanki i kinomani będą mogli odwiedzić Łódź w dniach 30 września - 3 października, korzystać z filmowych emocji online na platformie Think Film przez cały czas trwania festiwalu (30.09 - 07.10), a to wszystko w ramach jednego karnetu.

Reklama

Uwaga, wybuch! – czyli plakat 12. edycji FKA

 

 12 edycja Festiwalu Kamera Akcja będzie „wybuchowa”. Dowodzi o tym plakat autorstwa Arkadiusza Jaworka, projektanta graficznego, który już dziewiąty rok tworzy festiwalową identyfikację. Wybuchowy dosłownie, gdyż w jego centrum znajduje się mózg-bomba. Nie jest to bez znaczenia, bo – jak mówi Malwina Czajka, dyrektorka FKA – w przeciągu ostatnich kilkunastu miesięcy wydarzyło się wiele. Każdy z nas jest zmęczony pandemiczną rzeczywistością, a od nadmiaru fake newsów i obecnej na każdym kroku niepewności, mózg po prostu eksploduje. Żywiołowy charakter plakatu związany jest też z ogromem atrakcji, które czekają na każdego uczestnika: od mnóstwa fantastycznych i nierzadko prowokacyjnych filmów, elektryzujących spotkań z gośćmi, po nie lada gratkę dla kochających spacery – w ramach 12. FKA odbędzie się wyjątkowa wycieczka po Łodzi filmowej! Ta różnorodność rozrywek zawarta jest też w foncie użytym przez Arkadiusza Jaworka, a jego kolor – elektryzujący błękit – tym bardziej podkreśla wyjątkowość Festiwalu Kamera Akcja.

 

Jeden karnet, osiem dni niepowtarzalnych emocji

 

Ostatniego półtora roku nie można nazwać spokojnym. Aby wyjść naprzeciw wszelkim oczekiwaniom, uczestnictwo w 12. edycji Festiwalu Kamera Akcja możliwe będzie dzięki karnetowi DWA w JEDNYM. Doskonała cena – 50 zł – to ukłon w stronę wszystkich, którzy pragną oderwać się od trudnej rzeczywistości i zanurzyć w filmowych przestrzeniach, zarówno stacjonarnie w Łodzi, jak i online – na platformie Think Film. W trakcie ośmiu dni, jak zawsze, mnóstwo okołofilmowych atrakcji, które odbędą się dzięki współpracy m.in z Muzeum Kinematografii oraz Festiwalem Mediów Człowiek w Zagrożeniu.

Cena karnetu ucieszy także filmoznawczynie i filmoznawców oraz osoby posiadające Kartę Absolwenta Uniwersytetu Łódzkiego czy Fiszkę, gdyż będą oni mogli zasiąść w kinowym fotelu (i/lub w zaciszu swojego domu) za jedyne 40 zł.

Festiwal Kamera Akcja nie może się odbyć także bez blogerów i vlogerów zajmujących się kulturą filmową. Dla nich oraz dla przedstawicieli mediów, wstęp na wszystkie wydarzenia festiwalu będzie bezpłatny.

 

Pierwsze nazwiska w Jury konkursów - trwa nabór

 

Festiwal Kamera Akcja nie może odbyć się bez konkursów dla krytyków i twórców filmowych. Przypominamy, że zgłoszenia do Krytyk Pisze trwają do 11 września, natomiast do Krytyk Mówi – do 13 września. Nabór do Konkursu Etiud i Animacji otwarty jest do 5 września 2021 roku. Znamy też już dwóch jurorów. W Jury Krytyków Konkursu Krytyk Pisze zasiądzie Marzena Bomanowska od sześciu lat dyrektorka Muzeum Kinematografii w Łodzi, która w latach 1990 – 2012 pracowała w „Gazecie Wyborczej” jako dziennikarka, a od 2000 r. jako kierownik działu kultury. W Jury Konkursu Etiud i Animacji filmy oceniać będzie Mateusz Adamczyk, współwłaściciel studia soundmaking, reżyser dźwięku m.in. “Najmro”, “Wojna polsko-ruska”, “Jestem mordercą”.

 

  1. Festiwal Krytyków Sztuki Filmowej Kamera Akcja odbędzie się od 30.09 do 7.10.2021 r. w Łodzi oraz online na platformie Think Film. Zadanie realizowane dzięki dofinansowaniu z budżetu Miasta Łodzi. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej oraz Uniwersytetu Łódzkiego – mecenasa festiwalu.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy