Reklama

Reklama

O 10% wzrosła przez rok liczba zarejestrowanych bezrobotnych w województwie łódzkim

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

O 10% wzrosła przez rok liczba zarejestrowanych bezrobotnych w województwie łódzkim - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Od czerwca 2019 w urzędach przybyło niemal 7 tysięcy zarejestrowanych osób bez pracy.

Reklama

W porównaniu z czerwcem 2019 r. największy wzrost stopy bezrobocia zanotowano w powiatach: brzezińskim, opoczyńskim, zgierskim, sieradzkim, radomszczańskim, wieruszowskim i tomaszowskim.

!reklama!

Spadek stopy bezrobocia zanotowano w powiecie kutnowskim (o 0,2 %). Stopę bezrobocia niższą niż w województwie łódzkim w czerwcu tego roku odnotowano w sześciu województwach: wielkopolskim, śląskim i mazowieckim.

Do powiatów o najwyższej stopie bezrobocia w końcu czerwca tego roku należały: kutnowski (8,2%), pajęczański (7,7%), brzeziński, tomaszowski i łaski (po 7,6%).

W końcu czerwca bieżącego roku bez prawa do zasiłku pozostawało 56,6 tys. bezrobotnych.

Wzrost bezrobocia najbardziej dotknął pracowników z branży administrowania i działalności wspierającej (o 8,6%), przetwórstwa przemysłowego (o 4,1%) oraz zakwaterowania i gastronomii (o 4,0%). Najchętniej zatrudniali pracodawcy z branż informacji i komunikacji, działalności profesjonalnej, naukowej i technicznej i budownictwa.

- Rynek pracownika skończył się wraz z wybuchem epidemii koronawirusa - mówią eksperci. Gdzie szukać pracy w Łódzkiem, gdy bezrobocie rośnie?

Najwięcej firm za pośrednictwem Urzędów Pracy szuka murarzy, malarzy, tynkarzy i elektryków. Są też oferty dla księgowych, fryzjerów, kosmetyczek, elektroników, tokarzy i blacharzy. – Poszukiwani są również pracownicy do firm sprzątających, a także pielęgniarki i opiekunowie osób starszych.

Oferty można znaleźć np. w centrach logistycznych, których w aglomeracji łódzkiej nie brakuje. I tak pilnie ludzi do pracy potrzebuje firma Spedimex, która ma siedzibę w Strykowie pod Łodzią. W tym momencie szuka m.in. magazynierów, operatorów wózków widłowych czy też brygadzistów. Ludzi do pracy szuka również Amazon pod Łodzią.

Cały czas mimo epidemii koronawirusa rynek pracy jest otwarty dla specjalistów z branży IT.

Źródło: Urząd Statystyczny, Gazeta Wyborcza

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy