Reklama

Reklama

Od 12 lutego hotele, kina i teatry w Łodzi będą znowu otwarte. Ale nie wszystkie…

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Od 12 lutego hotele, kina i teatry w Łodzi będą znowu otwarte. Ale nie wszystkie… - Zdjęcie główne

W Łodzi zapanował względny optymizm. Hotele i teatry otwierają się dla gości. Co z kinami? (fot. materiały Teatru Muzycznego w Łodzi)

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Już 12 lutego łódzkie kina i teatry ponownie będą mogły gościć widzów podczas seansów i spektakli. Zgodnie z decyzją premiera Mateusza Morawieckiego, sale będą mogły zostać wypełnione w 50%. - Jesteśmy szczęśliwi, że już wkrótce spotkamy się z naszą publicznością - mówi Grażyna Posmykiewicz, dyrektor Teatru Muzycznego  w Łodzi.

Reklama

Polski rząd poinformował, że od piątku 12 lutego otwarte będą kina, teatry, opery i filharmonie przy założeniu, że dostępnych będzie 50 proc. miejsc. Widzowie będą musieli mieć maseczki.

!reklama!

W Łodzi zapanował względny optymizm. Hotele i teatry otwierają się dla gości

- To długo wyczekiwana decyzja, jesteśmy szczęśliwi, że już wkrótce spotkamy się z naszą publicznością - mówi nam Grażyna Posmykiewicz, dyrektor Teatru Muzycznego  w Łodzi.

- Jestem przekonany, że wykorzystamy tę możliwość. Chcemy działać - podkreśla z kolei Artur Schutter z ArtKombinatu, operatora Sceny Monopolis.

Zadowolenia z ogłoszonej decyzji nie kryją także przedstawiciele Teatru Wielkiego w Łodzi.

- W błyskawicznym tempie szykujemy się do ponownego otwarcia dla naszej Publiczności. Już 14.02.2021 o godz. 18:00 pragniemy zaprosić Widzów do Teatru na pierwszy w tym roku spektakl z udziałem publiczności. Tego dnia zapraszamy na operę „Nabucco” Giuseppe Verdiego pod kierownictwem muzycznym Adama Banaszaka. Spektakl ten, wpisujący się w kanon dzieł operowych, można oglądać na naszej scenie od 1987 r.  - informuje Bartosz Jakóbczak z Teatru Wielkiego.

Takich głosów jest więcej. Wspominaliśmy na naszych łamach o apelu przedstawicieli branży hotelarskiej w Łodzi, którzy zwrócili się do premiera Mateusza Morawieckiego z prośbą o podjęcie działań zmierzających do ponownego umożliwienia działalności branży hotelarskiej i gastronomicznej. 

- Cieszymy się, że możemy przyjąć gości do 50% obłożenia miejsc noclegowych. Naturalnie uważamy, że gastronomia hotelowa oraz przemysł spotkań również powinny zostać uruchomione z zachowaniem reżimu sanitarnego. Mamy jednak nadzieję, że dzisiejsza decyzja zwiastuje dalsze luzowanie obostrzeń i otwarcie całej branży gastronomicznej, tak aby przyjeżdżający mogli korzystać z pełnego katalogu usług w mieście – komentuje Dominik Chrapek, Dyrektor Generalny DoubleTree by Hilton Łódź.

W teatrach w Łodzi ruszyły przygotowania do przyjęcia widzów

Ponowne otwarcie instytucji kultury w naszym mieście będzie możliwe tylko i wyłącznie przy przestrzeganiu restrykcyjnych zasad sanitarnych. To jednak nie powinno być problemem.

Przedstawiciele Teatru Muzycznego w Łodzi, Sceny Monopolis oraz Teatru Wielkiego w Łodzi zapewniają, że widzowie będą mogli czuć się w pełni bezpiecznie, korzystając z dobrodziejstw oferowanych przez łódzkie placówki kultury.

- Jesteśmy dobrze przygotowani, zarówno repertuarowo jak i organizacyjnie, tak by zapewnić widzom poczucie bezpieczeństwa. Automaty dezynfekcyjne, druki oświadczeń, termometry, sprzęt do ozonowania sali – wszystko po to, żeby czas spędzony w teatrze był nie tylko przyjemny, ale i wolny od obaw - podkreśla Grażyna Posmykiewicz. - Decyzja o otwarciu teatrów pozwala nam też z większym spokojem myśleć o przygotowywanej przez nas na marzec – i jak wiemy wyczekiwanej przez publiczność – premiery „Pretty Woman” - dodaje dyrektor Teatru Muzycznego w Łodzi.

- Zobaczymy, co jesteśmy w tak krótkim czasie przygotować. Tydzień to bardzo mało czasu, by wszystko zorganizować. Na pewno jednak coś będziemy robić i oczywiście będziemy o tym informować. Prawdopodobnie już na początku przyszłego tygodnia - mówi z kolei Artur Schutter.

Kino Helios w Łodzi nie wznowi swojej działalności 

Nie wszystkie instytucje kultury wznowią swoją działalność od przyszłego piątku 12 lutego. Jak pisaliśmy na łamach TuŁódź.pl, decyzję o dalszym zamknięciu swoich placówek podjęła sieć kin Helios. 

- Ponowne uruchomienie 50 kin w całej Polsce w zaostrzonym reżimie sanitarnym jest trudną logistycznie i kosztowną operacją - nie ma możliwości przeprowadzenia jej, jak powiedział premier, warunkowo na 2 tygodnie. To absurdalna propozycja, której kosztów mogą nie udźwignąć operatorzy kin - powiedziała Nina Graboś, reprezentująca sieć kin Helios.

Wciąż nie wiadomo, czy inne kina w Łodzi wznowią swoją działalność. Więcej o tym przeczytasz NA ŁAMACH TUŁODŹ.PL [KLIKNIJ TUTAJ].

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy