Reklama

Reklama

Od dzisiaj w Łódzkiem obowiązuje nowa mapa żółtych i czerwonych stref. Jakie zakazy, nakazy i obostrzenia? [MAPA]

Opublikowano: sob, 5 wrz 2020 05:41
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź W Łódzkiem są powiaty zarówno objęte żółtą, jak i czerwoną strefą. Zmiany obowiązują od soboty.

Czerwona strefa to powiat pajęczański, do żółtej należy powiat łowicki. Do grupy powiatów zagrożonym obostrzeniem należą Skierniewice.

 !reklama!

- Stworzenie dwóch kategorii, czerwonej i żółtej, spowodowało to, że dochodzi do zmniejszonej ilości zakażeń w tych powiatach.  Ta polityka przynosi dobre efekty – twierdzi wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. W porównaniu z poprzednim tygodniem z 18 powiatów w tej chwili w obu strefach zostało 10.

W strefie czerwonej obowiązuje m.in. zakaz organizowania kongresów i targów, działania sanatoriów, wesołych miasteczek i parków rozrywki. W siłowniach określono limit osób – jedna na 10 metrów kwadratowych. W kinach może być 25 proc. publiczności. W kościołach lub w innych obiektach kultu dopuszczalna jest połowa wiernych, na zewnątrz limit wynosi 150 osób.

W strefie żółtej obowiązuje m.in. limit jednej osoby na 4 metry kwadratowe w przypadku imprez takich, jak  targi, wystawy, kongresy czy konferencje. W siłowniach jest limit osób – jedna na 7 metrów kwadratowych. W kinach może być 25 proc. publiczności. Liczba osób biorących udział w imprezach rodzinnych nie może przekroczyć 100 osób, z wyłączeniem obsługi.

Minister odniósł się także do zasad obowiązujących w szkołach. W placówkach rekomenduje się posiadanie termometru bezdotykowego (co najmniej jeden termometr dla szkoły) i dezynfekowanie go po użyciu w danej grupie. W przypadku posiadania innych termometrów niż termometr bezdotykowy konieczna jest dezynfekcja po każdym użyciu.

Uczeń powinien mieć własne przybory i podręczniki. Uczniowie nie powinni wymieniać się przyborami szkolnymi.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.