Reklama

Reklama

Od grudnia w Łodzi zmiany w organizacji ruchu i komunikacji miejskiej

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Od grudnia w Łodzi zmiany w organizacji ruchu i komunikacji miejskiej - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Jak zapowiada Zarząd Dróg i Transportu w Łodzi, z początkiem grudnia na swoje dotychczasowe trasy powrócą autobusy kursujące ulicami: Boya-Żeleńskiego, Widzewską, Sienkiewicza, a także przez skrzyżowanie ulic Zachodniej z Limanowskiego. Rozpoczną się natomiast prace remontowe u zbiegu ulic Rzgowskiej i Dachowej. Modernizacji zostanie poddana linia tramwajowa do Pabianic. Ponadto, w mieście pojawi się kilkanaście nowych przystanków na żądanie.

Reklama

Ulica Boya-Żeleńskiego

Do końca listopada powinny się zakończyć prace drogowców na ul. Boya-Żeleńskiego, gdzie wymieniono krawężniki i trwa układanie nowej nawierzchni. Na swoją dotychczasową trasę ulicą Boya-Żeleńskiego powrócą autobusy linii 64.

Ulica Widzewska

Także na ulicy Widzewskiej zakończyły się roboty związane z wymianą krawężników, remontem chodników i nawierzchni jezdni. Od 1 grudnia na ul. Widzewską wrócą autobusy linii: 64A, 96A, 96C i N5.

Ulice: Zachodnia i Limanowskiego

Z początkiem grudnia do użytku zostanie włączony przystanek MPK u zbiegu ulic Zachodniej z Limanowskiego, gdzie powstaje również nowa droga rowerowa. Linia 64 będzie dojeżdżała na swoją krańcówkę - na ul. Zachodniej przy ul. Limanowskiego.

Ulice: Sienkiewicza, Kilińskiego, Tuwima

Od 2 grudnia zostanie częściowo przywrócona do ruchu ul. Sienkiewicza, którą pojedziemy od alei Piłsudskiego do ul. Tuwima, w stronę ul. Narutowicza. Na dalszym odcinku ulica będzie przechodziła w dwukierunkową. Ulicą Sienkiewicza w kierunku Marysina i Teofilowa pojadą autobusy linii 57 oraz N3. W drugą stronę trasa pozostaje bez zmian, przebiegnie ulicą Kilińskiego.

Dopuszczenie do ruchu ulicy Sienkiewicza pociągnie za sobą zmiany w ruchu na ul. Kilińskiego i Tuwima oraz na skrzyżowaniu ulic Tuwima i Rodziny Scheiblerów. Ulica Kilińskiego od Nawrot do Piłsudskiego pozostanie wyłącznie dla komunikacji miejskiej i wjazdów docelowych. Taka organizacja ruchu ma również obowiązywać na odcinku od ul. Nawrot do Tuwima, ale tylko w jednym kierunku, w stronę ul. Narutowicza. Ulicą Kilińskiego będzie można pojechać z kierunku północnego do ulicy Nawrot.

Zmiany będą wprowadzone również na ulicy Tuwima, która przechodzi w ul. Struga. od Targowej do Kościuszki przywrócony ruch jednokierunkowy na zachód. Ponadto zmianie ulegnie pierwszeństwo na skrzyżowaniu ulic Tuwima i Rodziny Scheiblerów. Od 2 grudnia ul. Tuwima będzie miała pierwszeństwo.

Ulice: Rzgowska, Dachowa

Trwają prace związane z przebudową skrzyżowania przy centrum handlowym powstającym na terenie dawnej „Fakory”. Przy okazji tych prac, zaplanowano wymianę torowiska w obrębie skrzyżowania, by przebudować w całości tamtejszy układ drogowy.

Od 1 do 7 grudnia na Kurczaki nie pojadą tramwaje. W ich zastępstwie zmienioną trasą, ulicą Kilińskiego, pojedzie linia 70. Linia 62 zostanie wydłużona do Placu Niepodległości, natomiast linia 74 dojedzie na Kurczaki. Ponadto zostanie uruchomiona autobusowa linia zastępcza Z15.

Zmieni się również organizacja ruchu na starej ulicy Rzgowskiej, od Chóralnej do Rzgowskiej przy ul. Kurczaki droga będzie jednokierunkowa na południe. Pojadą tamtędy autobusy. Wprowadzony zostanie zakaz parkowania, ale za to stanie przystanek autobusowy.

 • Linia 5 od skrzyżowania ulic Kilińskiego i Przybyszewskiego pojedzie prosto ulicą Kilińskiego na pętlę Dw. Łódź Chojny.
 • Linia 6 od Placu Reymonta pojedzie ulicami: Przybyszewskiego i Kilińskiego na pętlę Dw. Łódź Chojny.
 • Linia 11A od Placu Niepodległości pojedzie ul. Rzgowską i Dąbrowskiego na pętlę Dw. Łódź Dąbrowa
 • Linia 15 od Ronda Lotników Lwowskich pojedzie ul. Pabianicką do pętli Chocianowice-IKEA
 • Linia 62 jadąc z Bionanoparku od ul. Broniewskiego, zawróci na rondzie Insurekcji Kościuszkowskiej i Broniewskiego do Rzgowskiej, którą dojedzie do placu Niepodległości, gdzie zakończy trasę. W przeciwnym kierunku autobusy pojadą prosto ul. Rzgowską.
 • Linia 70 aby zabrać pasażerów z linii 5 i 6 od ronda Insurekcji Kościuszkowskiej pojedzie ul. Kilińskiego, Śląską i Bankową do Rzgowskiej. Trasa zmieni się tylko w stronę Instytutu CZMP.
 • Linia 74 od placu Niepodległości pojedzie dalej ul. Rzgowską do Chóralnej i zawróci Chóralną, starą Rzgowską i Rzgowską, ponownie w stronę Placu Niepodległości.
  W kierunku centrum pojedzie ul. Rzgowską, Broniewskiego, zawróci na rondzie Insurekcji Kościuszkowskiej i dalej ul. Broniewskiego i Rzgowską, do placu Niepodległości, gdzie wróci na swoją trasę na Złotno.
 • Linia Z15 KOMORNIKI – Kurczaki, ulicami: Rzgowska, Paderewskiego, Zaolziańska, Karpacka, Pabianicka, Politechniki – RONDO LOTNIKÓW LWOWSKICH – Politechniki, Cieszyńska, Pabianicka, Paderewskiego, Rzgowska, Kurczaki – KOMORNIKI
Po ulicy Rzgowskiej kursować będą autobusy poniższych linii: 52, 56, 62, 63, 70, 71A, 71B, 74A, 74B, 75A, 75B, H i Z15.

Kilkanaście nowych przystanków na żądanie

Od 1 grudnia pojawią się na łódzkich ulicach kolejne przystanki na żądanie, tym razem na linii 53. W sumie 16 nowych przystanków pojawi się na ulicach: Brzezińskiej, Marmurowej oraz Zjazdowej.

Marmurowa - Beskidzka (0557)
Marmurowa - Beskidzka (0565)
Marmurowa - Opolska (0503)
Marmurowa - Opolska (0504)
Zjazdowa - Moskuliki (1488)
Zjazdowa - Moskuliki (1490)
Zjazdowa - Beskidzka (1491)
Zjazdowa - Beskidzka (1486)
Opolska - Zjazdowa (0664)
Zjazdowa - Opolska (1487)
Brzezińska - Olkuska (0067)
Brzezińska - Olkuska (0075)
Brzezińska - Karkonoska (0068)
Brzezińska - Karkonoska (0074)
Brzezińska - Granatowa (0069)
Brzezińska - Granatowa (0073)
Rozkłady jazdy

Ponadto zmianie ulegną rozkłady jazdy linii: Z45, Z46, 51AB, 54ABCD, 55, 57, 59, 65AB, 72AB, 73, 76, 77, 82AB, 83, 84A, 91AC, 92B, W, N1AB, N2, N6, N7AB.

Źródło: UMŁ

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy