Reklama

Reklama

Od jutra kolejny etap remontu torowiska na Stoki. Telefoniczna na jednym odcinku zostanie zamknięta. Objazdy [MAPA]

Opublikowano: ndz, 14 cze 2020 16:47
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Od jutra tj. od poniedziałku, 15 czerwca rozpocznie się kolejny etap remontu torowiska na Stoki.

Reklama

Aby wymienić szyny na łukach zjazdowych i wyjazdowych do zajezdni, niezbędne jest całkowite zamknięcie jezdni ulicy Telefonicznej od Czorsztyńskiej do ogródków działkowych.

!reklama! 

Na tym odcinku zostanie także wymieniona nawierzchnia i odtworzony chodnik. Zmienią się trasy autobusów zastępczych i nocnych. Kierującym pojazdami zalecamy objazd ulicą Brzezińską lub Pomorską.

Ze względu na proces technologiczny wiązania betonu, będącego warstwą konstrukcyjną torowiska i każdego pojedynczego łuku, a także odtworzenia konstrukcji i nawierzchni jezdni, zamknięcie będzie trwało do połowy września.

Torowisko pomiędzy Pomorską, a Telefoniczną to bardzo ważny odcinek sieci tramwajowej, który prowadzi do największej zajezdni tramwajowej w Łodzi. Każdego dnia po tej trasie, wyjeżdżają na linie setki tramwajów jeżdżących po mieście oraz kursują linie obsługujące największe łódzkie osiedla, dworzec Fabryczny, czy osiedla akademickie.

Prace na ponad kilometrowym odcinku trasy pomiędzy Pomorską a Telefoniczną, potrwają do października. Na nowe torowisko wykorzystanych zostanie ponad 5 800 metrów pojedynczej szyny, wykonane zostanie 14 rozjazdów wyposażonych w automatyczne podgrzewane zwrotnice i 3 krzyżownice – miejsca przecięcia się torowisk. Ponadto wymienionych zostanie 14 słupów trakcyjnych i sieć zasilająca tramwaje. Komfort poprawi się nie tylko w przejeździe. Wyremontowane i podwyższone zostaną przystanki, oraz powstanie nowa para przystanków autobusowych przy zajezdni, dla ułatwienia korzystania z komunikacji miejskiej.

Źródło: ZDiT

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.