Reklama

Reklama

Od soboty rodziny znów będą mogły odwiedzać najbliższych w łódzkich domach pomocy społecznej

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Od soboty rodziny znów będą mogły odwiedzać najbliższych w łódzkich domach pomocy społecznej - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Towarzyszy temu jednak wiele zasad bezpieczeństwa.

Reklama

Urząd Miasta Łodzi przygotował wytyczne, które umożliwią spotkania mieszkańców Domów Pomocy Społecznej z rodzinami. Zasady te zostały uzgodnione z Powiatową Stacją Sanitarno–Epidemiologiczną.

!reklama!

Jakie warunki będą musieli spełnić bliscy odwiedzający mieszkańców łódzkich DPS?

  • termin wizyty musi być wcześniej umówiony z DPS
  • spotkanie nie będzie mogło trwać dłużej niż pół godziny
  • osoba odwiedzająca będzie miała wykonany przed spotkaniem pomiar temperatury; jeśli temperatura przekroczy 37,6 stopni C lub odwiedzający będzie miał objawy infekcji (kaszel, katar) - wizyta nie będzie możliwa
  • gość będzie musiał też założyć, wchodząc do DPS, maseczkę ochronną, rękawiczki oraz zdezynfekować ręce
  • w czasie spotkania maseczkę będzie musiał też założyć mieszkaniec domu (o ile stan jego zdrowia na to pozwala)
  • odwiedzający będą wypełniać ankietę przed wejściem do Domu; będą musieli odpowiedzieć na pytania dotyczące m.in. kontaktów z osobami podejrzanymi lub chorymi na koronawirusa, o niedawny powrót z rejonów świata, w których występują wzmożone zachorowania na covid oraz o niepokojące objawy chorobowe u siebie czy najbliższej rodziny
  • wizyta odbywać się będzie w wyznaczonym pomieszczeniu na terenie Domu lub w przypadku, gdy warunki pogodowe na to pozwolą - w ogrodzie domu
  • w czasie spotkania musi być zapewniona możliwość zachowania dystansu, czyli np. stolik, który oddzieli pensjonariusza DPS od osoby odwiedzającej; Domy muszą przygotować odpowiednio duże pomieszczenia, które pozwolą, by na każdą osobę przypadały 4 mkw.
  • pokoje spotkań i sprzęty (krzesła, stoły) będą dezynfekowane po każdym spotkaniu oraz wietrzone przed kolejną wizytą
  • odwiedzający może podczas wizyty przekazać paczkę, jednak musi być ona wyraźnie oznaczona imieniem i nazwiskiem mieszkańca DPS oraz zapakowana w sposób umożliwiający przeprowadzenie jej dezynfekcji.
W wyjątkowych przypadkach, gdy stan zdrowia mieszkańca nie pozwala na przewiezienie go np. przy pomocy wózka dla osób niepełnosprawnych do miejsca przeznaczonego na wizyty, spotkanie może zostać zorganizowane w pokoju mieszkańca; jednak osoby odwiedzające powinny być ubrane w fartuch, maseczki, przyłbice, rękawiczki i ochraniacze na obuwie, zaś osoba odwiedzana powinna mieć maseczkę, jeśli jej stan zdrowia na to pozwala. Wszystkie powierzchnie po takiej wizycie będą zdezynfekowane,a pomieszczenie wietrzone.

Źródło: UMŁ

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy