reklama
reklama

Odbiór społeczny ulicy Boya-Żeleńskiego w Łodzi. Z jakimi uwagami przyszli mieszkańcy? [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Tomasz Śliwiński

Odbiór społeczny ulicy Boya-Żeleńskiego w Łodzi. Z jakimi uwagami przyszli mieszkańcy? [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
49
zdjęć

Odbiór społeczny ul. Boya-Żeleńskiego w Łodzi | foto Tomasz Śliwiński

reklama
Udostępnij na:
Facebook
Wiadomości ŁódźKoniec remontu to dobry czas na sprawdzenie, czy wszystko udało się wykonać zgodnie z planem. Za nami odbiór społeczny remontowanej ulicy Boya-Żeleńskiego w Łodzi, podczas którego mieszkańcy wskazywali, co by poprawili, a także dopytywali o wiele rzeczy. O czym dokładnie rozmawiano?
reklama

Odbiór społeczny ulicy Boya-Żeleńskiego w Łodzi zorganizowano w sobotę 5 kwietnia.

Koniec remontu ul. Boya-Żeleńskiego - jakie uwagi zgłosili mieszkańcy?

Tuż po godzinie 10:30 rozpoczęto spacer wyremontowanym odcinkiem tj. od Spornej do Obrońców Westerplatte - nie brakowało pytań oraz uwag ze strony mieszkańców.

W ogniu pytań stanęli wiceprezydent Łodzi Tomasz Piotrowski oraz przedstawiciele Zarządu Dróg i Transportu. Na miejsce przybyli zarówno mieszkańcy, jak i aktywiści oraz przedstawiciele Rady Osiedla Bałuty Doły. Uwagi mieszkańców zostały zapisane przez pracowników Fabryki Aktywności Miejskiej.

Nie zabrakło m.in. LDZ Zmotoryzowanych Łodzian, którzy wręczyli wiceprezydentowi Piotrowskiemu "prezent" w postaci zmiotki z szufelką. Wszystko po to, aby zwrócić uwagę na zalegający brud po zakończonych inwestycjach na łódzkich ulicach. 

Wiceprezydent powitał mieszkańców remontowanej ulicy i zapewnił, że to, co wykonawca podczas prac uszkodził będzie naprawione

- Nie jest to najlepsza inwestycja i my tego nie ukrywamy, że została po prostu wcześniej spartaczona. Chcemy ją dziś ocenić wraz z państwem, wszystkie wasze uwagi zostaną zebrane i przekazane do wykonawcy

reklama

- mówił Tomasz Piotrowski, wiceprezydent Łodzi.

I dodał:

- Mamy nadzieję, że tym razem nie będzie trzeba jej remontować ponownie. Zwłaszcza że badania, które wykonaliśmy pokazują, że nowy asfalt powinien posłużyć na długie lata. Nasz cel był tutaj prosty - na ul. Boya-Żeleńskiego ma być prosty asfalt.

Zgromadzeni na miejscu mieszkańcy nie ukrywali, że zarówno dyskusją o ul. Boya-Żeleńskiego, jak i o remoncie są już po prostu zmęczeni.

- Dla mnie to jest komedia na cały świat. Mieszkam na Słowacji, mój mąż jest Słowakiem i jeśli pokazują remont ul. Boya-Żeleńskiego w słowackich mediach, to o czym tu mówić?

reklama

- mówiła jedna z mieszkanek.

- Raz położyli asfalt i potem musieli go kuć, jak to teraz wygląda?

- dodała inna mieszkanka.

Bałuciarze na spacerze z urzędnikami - tematem rozmów remont ul. Boya-Żeleńskiego

Wśród zgłoszonych przez mieszkańców uwag znalazły się: uszkodzone podczas prac krawężniki, nierówna nawierzchnia dla pieszych na przystankach autobusowych oraz propozycja utworzenia nowych miejsc parkingowej po drugiej stronie ulicy.

Przedstawiciele ZDiT-u tłumaczyli, że nie wszystkie krawężniki przy nowym asfalcie były w zakresie tego zadania, a utworzenie nowych miejsc parkingowych mogłoby utrudnić przejazd, zwłaszcza po powrocie autobusów MPK.

Ze strony Zmotoryzowanych padł również apel o wymianę płyty od studzienki na wysokości przejazdu rowerowego przy parku Szarych Szeregów. Obecnie jadąc rowerem lub hulajnogą można tutaj wjechać kołem i się wywrócić - podkreślono.

reklama

Przy skrzyżowaniu z ulicą Przemysłową brakuje jeszcze także fragmentu asfaltu - ma się on pojawić w najbliższych dniach. Niewykluczone, że poprawki będą także przy skrzyżowaniu z ulicą Sucharskiego, przy przejściu dla pieszych.

Ostatnie korekty mają się odbywać przez najbliższe dwa weekendy. W pełni otwartą i równą ulicą mamy pojechać jeszcze przed majówką.

Sporą część spotkania poświęcono także na rozmowę o przyszłości ulicy Emilii Plater, na której remont mieszkańcy mają czekać od ponad 30 lat. Przedstawiono lokalizację, w której mieszkańcy chcieliby mieć nowe parkingi, nawet jeśli miałoby się to wiązać z zamianą trawnika na parking.

Władze zapowiedziały, że wśród najbliższych inwestycji znalazła się ulica Górnicza w kierunku Emilii Plater, a także z większych zadań są to ulice Źródłowa i Franciszkańska. Mieszkańcy poprosili także o lepsze oświetlenie parku Szarych Szeregów oraz o odnowienie uszkodzone płyty przy pomniku Martyrologii Dzieci "Pęknietego Serca".

reklama

reklama
WRÓĆ DO ARTYKUŁU
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama
logo