reklama
reklama

Odczarować partnerstwo publiczno-prywatne. Waldemar Buda przeprowadził szkolenie w Łodzi [WIDEO]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Odczarować partnerstwo publiczno-prywatne. Waldemar Buda przeprowadził szkolenie w Łodzi [WIDEO] - Zdjęcie główne

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości ŁódźKilkanaście lat temu mało kto wiedział, jak skutecznie ubiegać się o fundusze unijne. Dziś Polska jest liderem w wykorzystywaniu tych środków, a polskie instytucje i firmy sięgają po nie coraz chętniej. Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju chce żeby takie zaufanie zdobyła również inna forma finansowania inwestycji, czyli partnerstwo publiczno-prywatne.
reklama

Cykl szkoleń dla samorządowców i przedsiębiorców

10 września w Łodzi odbyło się szkolenie dla przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego i przedsiębiorców, którzy są zainteresowani realizacją projektów w formule partnerstwa publiczno-prywatnego.
Spotkanie z udziałem wiceministra Waldemara Budy, pełnomocnika rządu ds. PPP składało się z trzech części. Pierwsza dotyczyła charakterystyki polskiego rynku PPP, prawa oraz działań Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju w tym zakresie, druga – między innymi podziału zadań w projektach PPP, przygotowania ich do realizacji i oceny. Trzecia część to konsultacje indywidualne.
Szkolenie odbyło się w godz. 8.30-14.00 w siedzibie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Waldemar Buda zapowiedział, że Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju zorganizuje również szkolenia branżowe.

reklama

Czym jest PPP?

To wspólna inicjatywa partnerów z sektora publicznego i prywatnego, którzy dzielą się zyskiem, ryzykiem i odpowiedzialnością. Cel inwestycji powinien być publiczny. Partnerstwo publiczno-prywatne może być stosowane w wielu dziedzinach: w służbie zdrowia (na przykład szpitale, przychodnie), oświacie (przedszkola, szkoły), kulturze (muzea) czy transporcie (infrastruktura drogowa, transport publiczny).

PPP w liczbach

Według Komisji Europejskiej od 1990 do 2016 roku w Unii Europejskiej zrealizowano 1749 projektów w formule partnerstwa publiczno-prywatnego o wartości 336 miliardów euro, czyli mniej więcej 1,5 biliona złotych. W tym zestawieniu dominują inwestycje w transport, zdrowie i edukację. W 2008 roku w Polsce weszła w życie ustawa o PPP. Na mocy tego prawa jest realizowanych 135 inwestycji o łącznej wartości około 6 miliardów złotych. Jednym z przykładów takiej realizacji, który zostanie omówiony podczas szkolenia, jest termomodernizacja budynków w Zgierzu.

reklama

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama