reklama
reklama

Odkrywaj Park Ocalałych z telefonem w ręku

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Odkrywaj Park Ocalałych z telefonem w ręku  - Zdjęcie główne

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Tropiciel – tak nazywa się aplikacja na telefony, dzięki której każdy będzie miał możliwość poznać Park Ocalałych z zupełnie innej perspektywy.  
reklama

Tropiciel to platforma dla tras turystycznych oraz dla gier geolokalizacyjnych.

- Zrobiliśmy trasę po parku, jak to się mówi ,,po godzinach’’. W naszej firmie pracuje kilku absolutnie zakochanych w naszym mieście informatyków i stąd nasze zaangażowanie w sprawy edukacyjne i turystyczne, bo chciałbym przypomnieć, że to kolejna trasa darmowa dla łodzian i turystów, którą stworzyliśmy - powiedział przedstawiciel firmy Adam Leszczyński.

Aplikacja umożliwia przejście trasy po Parku Ocalałych, po drodze odnajdując niezwykłe informacje i zdjęcia. Trasa trwa około 55 minut, zawiera zdjęcia z lotu ptaka, filmy i opisy 10 lokalizacji w tym kopca Jana Karskiego czy pomnika Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata.

!reklama!

Tropiciel jest już dostępny dla wszystkich posiadaczy smartfonów z Androidem. Właściciele telefonów z systemem iOS muszą jeszcze trochę poczekać. Jak informuje przedstawiciel fimry, aplikacja będzie dostępna na Iphony już w przyszłym tygodniu Tropiciel. Pobranie i korzystanie z aplikacji jest darmowe.

Trasy turystyczne w Tropicielu to:

  • Spacer z elektronicznym przewodnikiem po najciekawszych miejscach
  • Rzetelna wiedza historyczna
  • Multimedia w postaci materiałów wideo, zdjęć, grafik, plików dźwiękowych...
  • Lektor czytający opisy wszystkich miejsc
  • Mapa z interaktywnymi ścieżkami prowadzącymi do odwiedzanych miejsc
Park Ocalałych ma 15 lat i powierzchnię 8,5 ha. Znajduje się między ulicami Wojska Polskiego, Oblęgorską i ogródkami działkowymi przy ul. Źródłowej, w dolinie rzeki Łódki. Został otwarty w 60. rocznicę likwidacji Litzmannstadt Getto. Na terenie Parku znajduje się Centrum Dialogu im. Marka Edelmana.

Pierwotnie projekt utworzenia parku zakładał posadzenie jednej dużej grupy drzew, symbolizujących kolumnę ludzi prowadzonych na zagładę. Wokół drzew miały rozciągać się puste błonia. Koncepcja uległa zmianie, władze miasta zdecydowały o zlokalizowaniu w parku Pomnika Polaków Ratujących Żydów podczas II wojny światowej. Zrealizowany projekt został stworzony przez Czesława Bieleckiego.

Źródło: UMŁ

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama