reklama
reklama

Ogłoszono program Festiwalu OFF-Północna. Co Teatr Muzyczny w Łodzi przygotował na piątą edycję wydarzenia?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Podczas wiosennego święta piosenki w Teatrze Muzycznym w Łodzi znajdziemy wiele ciekawych propozycji. W programie m.in.  jazzujące aranżacje tekstów Kory Jackowskiej i Grzegorza Ciechowskiego, muzodram Anety Todorczuk z utworami Sindead O’Connor czy występy gwiazd młodego pokolenia.
reklama

Co znajdzie się w programie festiwalu OFF-Północna Teatru Muzycznego w Łodzi?

!reklama!

Piąta edycja Festiwalu Małych Form Dramatyczno-Muzycznych OFF-Północna to wydarzenia pokazujące różnorodność form współczesnego teatru muzycznego, spięte hasłem „Bądź sobą – mimo wszystko”.

To właśnie zderzenie indywidualizmu i jednostki z aspektami otaczającej nas rzeczywistości: społecznymi, kulturowymi czy wyznaniowymi, jest tematem wybranych w tym roku spektakli i recitali – mówi Krzysztof Wawrzyniak, kierownik artystyczny festiwalu. – Zaproszeni przez nas artyści, sięgając po różne formy wyrazu z katalogu o nazwie „teatr muzyczny” mówić będą o naszym obowiązku, by sprzeciwiać się przemocy, nietolerancji, hipokryzji, nijakości – dodaje.  

Festiwal odbędzie się w dniach 10-18 kwietnia. Pierwszego dnia – w sobotę 10 kwietnia o g. 18.30 – na scenie Teatru Muzycznego w Łodzi zobaczyć będzie można propozycję „20 lexusów na czwartek”, warszawskiej grupy Teatr Potem-O-Tem, która zaprosi publiczność na spotkanie z Coach Elą. W teatralnej sesji terapeutycznej udział wezmą między innymi Eliza Rycembel, Filip Kosior, Maria Sobocińska, Jan Marczewski. 

Dzień później, 11 kwietnia o g. 17.00, musical o manipulacji i zbrodni, czyli „Thrill me. Historia Leopolda i Loeba” w wykonaniu zespołu Mazowieckiego Teatru Muzycznego. W rolach studentów planujących przestępstwo doskonałe wystąpią doskonale znani łódzkiej publiczności: Maciej Pawlak
i Marcin Januszkiewicz.

W środę, 14  kwietnia o g. 18.30, „Kobieta, która wpadała na drzwi”, czyli muzodram Anety Todorczuk. Wstrząsająca historia czterdziestoletniej kobiety, która wbrew wszystkiemu poszukuje własnej wartości i wręcz z nadludzką determinacją próbuje ocalić resztki godności opatrzona została piosenkami Sinead O’Connor. 

Z kolei podczas recitalu „Uwaga! Tu obywatelka!” Karolina Micuła z Wrocławia zaprezentuje wybrane utwory Grzegorza Ciechowskiego i Kory Jackowskiej, podane w nowej jazzującej oprawie. Wyjątkowe spotkanie z legendarnymi utworami, które nie straciły nic ze swojej aktualności, odbędzie się
16 kwietnia o g. 18.30.

Polecamy: TuŁódź – Szalone miasto! Cykl poświęcony Łodzi sprzed ponad stu lat – dziś o morderstwie przy Wodnym Rynku

Jakie atrakcje znajdą się w finałowej części festiwalu w OFF-Północna w Łodzi?

Na finał rozstrzygnięcie III Konkursu Piosenki Aktorskiej im. Jonasza Kofty. Młodzi śpiewający aktorzy staną przed mistrzowskim jury. Zasiądą w nim: Wojciech Kościelniak – reżyser spektakli muzycznych i wybitny śpiewający aktor; Piotr Kofta – pisarz; Konrad Imiela – aktor i reżyser, kompozytor oraz autor tekstów, dyrektor wrocławskiego Capitolu; Jakub Szydłowski – aktor musicalowy, reżyser, dyrektor artystyczny Teatru Muzycznego w Łodzi; Cezary Studniak – aktor, wokalista i reżyser oraz Krzysztof Wawrzyniak – pomysłodawca i koordynator Festiwalu OFF-Północna, a także Agnieszka Łuczak – pełnomocnik prezydenta Łodzi ds. równego traktowania, ponieważ w tym roku poza statuetką Jonaszka, jurorzy przyznają również Nagrodę Równościową. Festiwal zakończy koncert „Piosenka jest dobra na wszystko”. 

 – To wieczór z piosenką aktorską, więc proponujemy spotkanie z jej klasyczną, elegancką odsłoną, czyli z repertuarem Kabaretu Starszych Panów w interpretacji artystów naszej sceny – mówi Grażyna Posmykiewicz, dyrektor Teatru Muzycznego. – To nasza najnowsza premiera, w reżyserii a bilet będzie można kupić w specjalnej, festiwalowej cenie – wyjaśnia i dodaje, że na program tegorocznej edycji festiwalu OFF-Północna składają się także spotkania, panel czy warsztaty edukacyjne: zajęcia aktorskie w plenerze dla uczestników w kilku grupach wiekowych oraz „dziewczyńskie” arte-warsztaty, których nastoletnie uczestniczki zastanowią się, co to znaczy robić coś „jak baba” i kiedy dziewczyna staje się kobietą oraz kto o tym decyduje.   

Sprzedaż biletów na festiwal rusza 19 lutego.

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama