Reklama

Reklama

Opuszczone noworodki potrzebują Twojej pomocy. Ujmujący apel kampanii Rodzina Jest Dla Dzieci

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Opuszczone noworodki potrzebują Twojej pomocy. Ujmujący apel kampanii Rodzina Jest Dla Dzieci - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Waży nieco ponad 1,5 kg, a w momencie narodzin miał 2 promile alkoholu we krwi. Jego stan na razie nie pozwala na wypisanie go ze szpitala - tymi słowami rozpoczyna się post, opublikowany na profilu kampanii Rodziny Jest Dla Dzieci.

Reklama

Obecny kryzys spowodowany epidemią koronawirusa sprawił, że niektóre branże i instytucje zupełnie przestały funkcjonować.

!reklama!

Nie zmalała jednak liczba dzieci trafiających do łódzkich domów dziecka i rodzin zastępczych Z tego powodu organizatorzy kampanii Rodzina Jest Dla Dzieci postanowili wystosować apel do mieszkańców Łodzi. 

Pełną jego treść zamieszczamy poniżej.

POTRZEBNE POGOTOWIA RODZINNE DLA OPUSZCZONYCH NOWORODKÓW

Waży nieco ponad 1,5 kg, a w momencie narodzin miał 2 promile alkoholu we krwi. Jego stan na razie nie pozwala na wypisanie go ze szpitala. 

To jeden z 3 maluszków, które zostały w ciągu 2 tygodni pozostawione przez swoich rodziców na łódzkich porodówkach. Obecny kryzys sprawił, że niektóre branże i instytucje niemal całkiem zastygły. Ale nie zmalała liczba dzieci trafiających do łódzkich domów dziecka i rodzin zastępczych. Niektóre z nich, kilkulatki pobite przez najbliższą rodzinę, przywożone są przez policjantów. Są również maleństwa, których mamy już od wielu miesięcy planowały, że zostawią je w szpitalu położniczym. 

Dlatego jako kampania Rodzina Jest dla Dzieci działamy mimo kryzysu i wciąż szukamy kandydatów na nowe rodziny zastępcze. To w Was nadzieja, że dzieci po traumatycznych doświadczeniach będą mogły poczuć się bezpiecznie i zaufać bliskim osobom. 

W Łodzi potrzebne są zwłaszcza rodziny zastępcze, które zdecydują się pełnić rolę pogotowi rodzinnych. Działają one interwencyjnie i zapewniają opiekę do momentu powrotu do rodziny biologicznej, pójścia do adopcji lub znalezienia miejsca w rodzinie zastępczej wychowującej dzieci długoterminowo. 

Pogotowia rodzinne mogą specjalizować się w pracy z noworodkami i niemowlętami. Takie maleństwa spędzają u nich zwykle kilka miesięcy, czasami nieco ponad rok, a później poznają swoich rodziców adopcyjnych. Ten pierwszy rok to tak naprawdę bardzo wiele. Daje im szansę wytworzenia bezpiecznej więzi z najbliższymi opiekunami i wyrównania zaległości wynikających z przedwczesnych narodzin lub narodzin „z promilami”. 

Pogotowia rodzinne dbają o każdy dzień spędzony z maluszkiem. Badają go, wożą na różnego rodzaju terapie, a przede wszystkim karmią, tulą, kołyszą i otaczają miłością. 

Ty również możesz zostać taką wyjątkową rodziną. Napisz do nas lub zadzwoń pod numer 506 980 979.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy