Reklama

Reklama

Pada deszcz? Super! Można na tym nieźle zarobić

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Pada deszcz? Super! Można na tym nieźle zarobić - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Program Moja Woda to dopłaty do zbierania deszczówki. Zatem opłaca się zbierać deszczówkę.

Reklama

Program Moja Woda ma na celu ochronę zasobów wody poprzez zwiększenie retencji (zatrzymania wody) na terenie posesji przy budynkach jednorodzinnych

!reklama!

oraz wykorzystywanie zgromadzonej deszczówki i wody roztopowej. Program zaplanowano na lata 2020-2024, a wnioski o dotacje można już składać. Warto się spieszyć, bo budżet programu Moja Woda szybko topnieje - jest dużo chętnych. 

Od 1 lipca złożono ponad 6 tys. wniosków o dofinansowanie instalacji przydomowej retencji na łączną wartość 27 mln zł. Tak duże zainteresowanie programem Moja Woda wskazuje na świadomość korzyści z magazynowania deszczówki.

Za realizację programu Moja Woda odpowiada Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW). Program Moja Woda ma służyć zmniejszeniu ilości wody opadowej i roztopowej odprowadzanej do kanalizacji, rowów odwadniających, na sąsiednie tereny czy ulice.

O dotacje na zbieranie deszczówki mogą występować osoby fizyczne będące właścicielami lub współwłaścicielami nieruchomości na której znajduje się dom jednorodzinny. Beneficjenci programu mają zrealizować instalację zatrzymania i zagospodarowania wody deszczowej lub roztopowej (zakup, montaż, budowa, uruchomienie). 

Warunkiem otrzymania bezzwrotnego dofinansowania jest sprawne działanie instalacji przez 3 lata od daty podpisania protokołu odbioru końcowego przez beneficjenta i wykonawcę przedsięwzięcia.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy