Reklama

Reklama

Parki Łódź. O ten teren zabiegali sami łodzianie. Jak nazwano nowy park między u. Centralną a Wycieczkową?

Opublikowano:
Autor:

Parki Łódź. O ten teren zabiegali sami łodzianie. Jak nazwano nowy park między u. Centralną a Wycieczkową? - Zdjęcie główne

Między ul. Wycieczkową i Centralną w Łodzi powstanie nowy park. Mieszkańcy nadali mu nazwę (fot. Google Maps) |wiadomości łódzkie | Łódź | TuŁódź

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Parki Łódź. Poznaliśmy wyniki głosowania na nazwę nowego parku między ul. Centralną i Wycieczkową. Łodzianie już wybrali, teraz przyszedł czas, by dopełnić formalności prawnych. Przy pomocy ankiety na platformie VOX Populi mieszkańcy zdecydowali o nazwie nowego parku.

Reklama

Parki Łódź. Zakończyło się głosowanie nad nazwą nowego parku zlokalizowanego między ul. Centralną i Wycieczkową

!reklama!

O ten teren zielony zabiegali łodzianie. Dzięki ich zaangażowaniu dawna szkółka ogrodnicza między ulicami Wycieczkową i Centralną została wycofana ze sprzedaży. Na tym obszarze powstanie leśny park.

Poprzez ankietę na VOX Populi mieszkańcy wybierali spośród trzech nazw, które już wcześniej padały w propozycjach. Mieli również szansę wyjścia z autorską propozycją. Najwięcej głosów, bo prawie połowę z 760 zebrała nazwa: park im. Stefana Rogowicza – Zielona Ostoja.

sprawdź także: Łódź. Mieszkańcy i społecznicy zdecydowali o tym, jak zmieni się ul. 28 Pułku Strzelców Kaniowskich. Ile potrwa remont?

Parki Łódź. Nowy park im. Stefana Rogowicza – Zielona Ostoja

Rogowicz był naczelnikiem wydziału plantacji miejskich, dzisiaj nazwalibyśmy go Ogrodnikiem Miasta. Zmodernizował wiele łódzkich parków, posadził tysiące drzew i ocalił Łagiewniki przed sprzedażą.

Pełne wyniki głosowania prezentują się następująco:

Zielona Ostoja - 195

Park im. Stefana Rogowicza - 154

Park im. Stefana Rogowicza – Zielona Ostoja - 324

Inna propozycja – 86.

Wśród nowych propozycji pojawiały się nazwy nawiązujące do ulic i osiedli: park wycieczkowy, Centralny, Rogowski i Marysiński.

Po wakacjach Rada Miejska utworzy tam oficjalnie park i nada mu nazwę.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy