Reklama

Reklama

Parking na Dworcu Fabrycznym przestanie być darmowy?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Parking na Dworcu Fabrycznym przestanie być darmowy? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Jak głosi porzekadło, co dobre ma swój kres. Wszystko wskazuje na to, że tak właśnie będzie z podziemnym parkingiem na Dworcu Łódź Fabryczna, z którego bezpłatnie korzystają nie tylko pasażerowie, ale tak samo okoliczni mieszkańcy i pracownicy firm zlokalizowanych w pobliżu. Niestety dochodzi do sytuacji, gdy brakuje miejsc właśnie dla korzystających z dworca PKP i autobusowego. Remedium na ten problem ZDiT widzi jedno, mianowicie objęcie parkingu płatną strefą.

Reklama

Rzeczywiście, odkąd w 2016 roku Dworzec Łódź Fabryczna został oddany do użytku, tamtejszy wielopoziomowy, bezpłatny parking stanowi niebywałe ułatwienie dla mobilnych mieszkańców i osób pracujących w obrębie Nowego Centrum Łodzi. Wokół jest niedostateczna ilość miejsc parkingowych, a te które wygospodarowano, wiążą się z opłatami.

Niestety, od wielu miesięcy dochodzi do sytuacji, w których sami pasażerowie borykają się z problemem znalezienia miejsca dla swoich pojazdów na dworcowym parkingu, a to dlatego że dla niektórych obiekt stał się zwyczajnie stałym miejscem bezpłatnego garażowania samochodów.

Remedium na ten problem Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego w Łodzi widzi jedno, mianowicie włączyć parking Dworca Łódź Fabryczna do strefy płatnej. Jak wyjaśnia zastępca dyrektora Zarządu Dróg i Transportu w Łodzi Maciej Sobieraj, takie rozwiązanie powinno zwiększyć rotację na miejscach parkingowych, umożliwiając znalezienie wolnego miejsca pasażerom dworca.

Obecnie są prowadzone prace nad projektem uchwały w sprawie objęcia parkingu dworca w centrum miasta opłatami według stawek obowiązujących w Łodzi. W ciągu kilku tygodni stosowna uchwała powinna zostać przedłożona Radzie Miejskiej i przegłosowana.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy