Reklama

Reklama

Parkingi Łódź. Czy abonamenty miesięczne są drogie? Jak wypada Łódź na tle innych miast?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Parkingi Łódź. Czy abonamenty miesięczne są drogie? Jak wypada Łódź na tle innych miast? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Parkingi Łódź. Choć z roku na rok opłaty za parkowanie rosną, niektórych kierowców przekonuje jednak zakup abonamentu za zostawianie swojego auta w centrum miasta. Sprawdzamy, czy abonamenty w Łodzi są drogie oraz jak wyglądają ceny w innych miastach. Czytaj na TuŁódź.pl.

Reklama

Parkingi Łódź. Opłaty za abonamenty parkingowe [cennik, poradnik]

Łodzianie, którzy często parkują swoje samochody w centrum miasta, decydują się na zakup abonamentów. Jak czytamy na stronie Urzędu Miasta Łodzi wydanie takiego abonamentu może potrwać do kilku dni roboczych. Aby uniknąć stałego korzystania z parkometrów i wykupić abonament należy złożyć wniosek mailowy do Zarządu Dróg i Transportu lub dostarczyć dokumenty osobiście przy ul. Piotrkowskiej 175. Abonament zakupić można również przez stronę: www.lodz.e-abonamenty.pl.

!reklama!

W Łodzi funkcjonują 4 rodzaje zezwoleń na parkowanie:

  • Abonament kwartalny dla Podstrefy A, koszt: 750 zł
  • Abonament kwartalny dla Podstrefy B, koszt: 500 zł
  • Abonament roczny dla Podstrefy A, koszt: 1500 zł
  • Abonament roczny dla Podstrefy B, koszt: 2500 zł.
Polecamy: Parkingi Łódź. Zaparkowałeś przed dyskontem, pobrałeś bilet i dostałeś karę? Do UOKiK wpłynęło wiele skarg na parkowanie przy sklepach Aldi i Biedronka

Abonamenty parkingowe w Łodzi i innych miastach [porównanie]

Wybieramy się w podróż do Warszawy. W stolicy kraju, jeżeli chodzi wydawanie abonamentów, funkcjonują zupełnie inne zasady. Abonament może wykupić osoba, która jest zameldowana w Warszawie na terenie strefy płatnego parkowania.

W porównaniu do cen łódzkich – opłata jest stosunkowo niska – tylko 30 zł rocznie. Rejon abonamentu mieszkańcy wybierają sobie sami – można wybrać do 8 parkometrów w promieniu 150 metrów od miejsca zameldowania. Przyrównując jednak powierzchnię Łodzi i Warszawy, można śmiało stwierdzić, że ceny za abonamenty w stolicy są porównywalne. W Łodzi z abonamentem możemy zaparkować na terenie całego miasta, a w Warszawie tylko w określonej strefie koło miejsca zameldowania.

Kolejnym miastem, gdzie sprawdzamy ceny za abonamenty parkingowe jest Poznań. W stolicy Wielkopolski, podobnie jak w Warszawie, opłaty za parkowanie okresowe dotyczą tylko strefy, w której  mieszka określona osoba. W przypadku parkowania w innych strefach opłata wynosi od 30 zł do 60 zł na dzień w centrum miasta. W Łodzi, przy zakupie abonamentu kwartalnego, opłata za 1 dzień parkowania wynosi nieco ponad 12 zł.

Przechodzimy do Krakowa, tam za abonament na miesiąc w centrum miasta zapłacimy aż 500 zł. W porównaniu kwartalnym – Łódź wypada znacznie lepiej. Za 3 miesiące parkowania w Krakowie należy wydać 1500 zł, a w Łodzi – 750 zł.

W Lublinie za roczne parkowanie w centrum zapłacimy 1800 zł, w Łodzi tylko 1500 zł. Podobnie jak w Łodzi – karta abonamentowa powinien być umieszczona zawsze za przednią szybą pojazdu.

Strefa płatnego parkowania funkcjonuje także w Szczecinie. Abonamenty mogą wykupić tylko osoby i firmy, które płacą podatki w Szczecinie. Za miesiąc zostawiania pojazdu w płatnej strefie parkowania trzeba zapłacić 240 zł, a w ujęciu kwartalnym jest to koszt 720 zł. W Łodzi zapłacimy o 30 zł więcej.

Choć w różnych miastach funkcjonują odmienne zasady za okresowe korzystanie z parkingów w centrum miasta to ceny łódzkie wcale nie kształtują się najgorzej. Posiadacie abonament na parkowanie w Łodzi? Czy ceny są odpowiednie, czy powinny być niższe? Podzielcie się z nami swoją opinią.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy