Reklama

Reklama

Parkingi wielopoziomowe w Łodzi. Wiemy, kiedy będzie można korzystać z blisko 1000 nowych miejsc w centrum miasta

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Parkingi wielopoziomowe w Łodzi. Wiemy, kiedy będzie można korzystać z blisko 1000 nowych miejsc w centrum miasta - Zdjęcie główne

Cztery parkingi kubaturowe staną w centrum Łodzi, a w nich blisko 1000 miejsc parkingowych (fot. Pixabay)

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Nie jest tajemnicą, że władze Łodzi od lat stawiają na zmniejszenie ruchu samochodowego w centrum miasta. Jednocześnie zmniejszają one stopniowo liczbę miejsc parkingowych. W przyszłości jednak w samym centrum pojawi się prawie 1000 nowych miejsc parkingowych.

Reklama

Parkingi kubaturowe nadzieją kierowców w Łodzi

Kierowcy w Łodzi regularnie narzekają na brak miejsc parkingowych w Śródmieściu. Załatwienie sprawy w Urzędzie Miasta Łodzi, w banku albo w innej lokalizacji mieszczącej się w centrum zawsze wiąże się z wcześniejszym poszukiwaniem miejsca parkingowego. 

!reklama!

W związku z tym władze Łodzi postanowiły, że w mieście staną cztery parkingi kubaturowe, które będą miały na celu nieco udobruchać kierowców. Umowa z wykonawcą, odpowiedzialnym za tę inwestycję została podpisana w maju 2020 roku. 

- Zamieniamy śródmiejskie ulice na wysokiej jakości zielone przestrzenie z równymi jezdniami i szerokimi chodnikami, a parkowanie organizujemy w piętrowych obiektach. Rozpoczynamy właśnie realizację pierwszych czterech – mówiła Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi, kiedy to udało się podpisać umowę z partnerem, firmą Mota-Engil.

Od tego czasu minęło już 9 miesięcy, ale na moment, w którym będziemy mogli skorzystać z nowych miejsc parkingowych, musimy jeszcze poczekać. 

Polecamy: W Łodzi przejedziesz 40 minut na 20-minutowym bilecie. Wydłużone promocje w pojazdach MPK

Cztery parkingi kubaturowe w Łodzi w 2024 roku

Odpowiedzialna za budowę, zaprojektowanie i eksploatację systemu parkingów wielopoziomowych w centrum miasta firma Mota-Engil Central Europe PPP 2 (należąca do Mota-Engil Central Europe S.A.) poinformowała nas, że obecnie toczą się planowe prace projektowe dla wszystkich czterech lokalizacji objętych umową:

  • przy al. Kościuszki 42 - 292 miejsca,
  • przy ul. Wschodniej 62/64 - 263 miejsca,
  • przy ul. Wschodniej 67 - 218 miejsc,
  • przy ul. Tuwima 12 - 118 miejsc.
Obiekty we wszystkich wymienionych lokalizacjach, zgodnie z zapisami umowy, zostaną oddane do eksploatacji w 2024 roku. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy