Reklama

Reklama

Paszport Łódź. Ile trwa wyrabianie paszportu w Łodzi? Jak wyrobić paszport w Łodzi?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Paszport Łódź. Ile trwa wyrabianie paszportu w Łodzi? Jak wyrobić paszport w Łodzi? - Zdjęcie główne

Paszport Łódź. Ile trwa wyrabianie paszportu w Łodzi? Jak wyrobić paszport w Łodzi? (fot. Canva)

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Paszport Łódź. Trwają wakacje, pandemia koronawirusa odpuszcza. Nic więc dziwnego, że coraz więcej łodzian podejmuje decyzję o zagranicznym wyjeździe latem 2021. Problem pojawia się, gdy okazuje się, że potrzebny jest paszport. Jeśli ktoś w Łodzi go nie ma, to w te wakacje już go raczej nie zdobędzie.

Reklama

Paszport Łódź. Jak wyrobić paszport w Łodzi?

Wyrobienie paszportu w Łodzi wydaje się być stosunkowo proste. Trzeba tylko: 

!reklama!

  • umówić się na wizytę poprzez stronę internetową - bezkolejki.eu/lodzkiuw,
  • stawić się w Wydziale Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego w Łodzi przy Piotrkowskiej 103, 
  • wypełnić pobrany na miejscu wniosek i wnieść opłatę,
  • złożyć wypełniony wniosek w okienku wraz z odpowiednią fotografią, dowodem wniesienia opłaty (pamiętajcie, by mieć przy sobie dowód osobisty!),
  • poczekać na informację o wyrobieniu paszportu,
  • umówić się na odbiór paszportu w Urzędzie,
  • odebrać paszport.
Ot, zwykła urzędowa sprawa do załatwienia. Problemy pojawiają się jednak, jeśli komuś zależy na czasie. W Łodzi na wyrobienie paszportu można czekać nawet 3 miesiące! Jak to możliwe?

Polecamy: Wakacje Łódź. Ceny noclegów na wakacje 2021. Czy w tym roku naprawdę jest drożej?

Paszport Łódź. Ile trwa wyrabianie paszportu w Łodzi? Nawet 3 miesiące

Zgodnie z informacją na stronie paszporty.lodzkie.eu, czas oczekiwania na wydanie dokumentu paszportowego wynosi do 28 dni. Zanim jednak do tego dojdzie, najpierw trzeba się umówić na dostarczenie dokumentów. 

I tu pojawia się pierwszy problem, ponieważ pierwszy wolny termin przypada… za miesiąc, czyli na początek sierpnia. A i z tym różnie bywa, ponieważ wolne numerki rozchodzą się jak ciepłe bułeczki. To oznacza, że na możliwość złożenia wniosku trzeba czekać ponad 30 dni.

Doliczając do tego wspomniane wcześniej 28 dni oczekiwania na wydanie dokumentu paszportowego robią nam się już dwa miesiące. To bardzo długo, tym bardziej, że sporo łodzian chciałoby wyjechać za granicę jeszcze w te wakacje. Ale na tym nie koniec problemów.

Internetowa rezerwacja wizyt obowiązuje także w przypadku odbioru gotowych paszportów. Na wizytę w tym celu trzeba poczekać… kolejny miesiąc! 

Polecamy: Wakacje Łódź. Darmowe autostrady dla samochodów elektrycznych. Autostrada do elektromobilności, czyli wyjątkowa EKO promocja na wakacje

Paszport Łódź. Wyrobienie paszportu w Łodzi testem na cierpliwość. Dlaczego to tyle trwa?

Wyrobienie paszportu w Łodzi może potrwać nawet trzy miesiące, co oznacza, że osoby, które jeszcze paszportu nie mają, niemal na pewno nie będą mogły z niego skorzystać podczas trwających wakacji. I nie są to skrajne przypadki.

Dlaczego wyrobienie paszportu w Łodzi trwa tak długo?

Z tym zapytaniem w poniedziałek 28 czerwca zwróciliśmy się mailowo do Biura Prasowego Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego w Łodzi, ale odpowiedzi na razie nie otrzymaliśmy.

Po trzech dniach bez odpowiedzi postanowiliśmy się skontaktować z Wydziałem Spraw Obywatelskich i Cudzodziemców. W sekretarciacie dowiedzieliśmy się, że organem uprawnionym do udzielenia nam informacji jest tylko i wyłącznie Biuro Prasowe, do którego, mimo kilku prób, nie udało nam się jeszcze dodzwonić.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy