Reklama

Pierwsza łopata wbita – budowa III etapu inwestycji ART MODERN rozpoczęta!

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Wzajemne przenikanie się różnych dziedzin życia to dziś sprawa powszechna. Projekt ART MODERN udowadnia, że całkowicie swobodnie i w dobrym stylu można łączyć budowę mieszkań z promocją sztuki. Takie jest bowiem założenie tej unikatowej, łódzkiej inwestycji.

Łódź. Sztuka. Mieszkania

Kolejny, III już etap inwestycji ART MODERN to kontynuacja konceptu, który świetnie sprawdził się w pierwszych fazach budowy osiedla. Nawiązanie do sztuki modernizmu i funkcjonalizmu, wyraźne inspiracje De Stijl oraz Art Deco tu również będą widoczne na pierwszy rzut oka. Prostota, a zarazem elegancki styl, dbałość o najmniejszy detal i postawienie na najwyższej jakości materiały to coś, co docenili właściciele mieszkań, którzy już teraz mają okazję żyć na tym osiedlu.

Bezpośrednie nawiązanie do sztuki to także współpraca z łódzką ASP. Zaowocowała ona charakterystycznymi dla naszego miasta muralami. Zaprojektowane zostały przez absolwentkę wspomnianej uczelni – Aleksandrę Kaczanowską. Znajdują się na nich wizerunki patronów każdej z klatek – gwiazd XX-lecia międzywojennego. Wśród nich są tak znane postacie jak Pola Negri, Rudolf Valentino, Mieczysława Ćwiklińska czy Mark Twain. Ogłoszono już również patronów III etapu – będą to Eugeniusz Bodo oraz Zula Pogorzelska.

Nasz koncept spotkał się z bardzo pozytywnym odbiorem, o czym może świadczyć bardzo szybka sprzedaż mieszkań z I i II etapu inwestycji. Mieszkańcy docenili artystycznego ducha osiedla, ale także jego funkcjonalność – mówi Anna Dratwa, Sales and Marketing Manager OPG Property Professionals - Stawiamy na dużą swobodę w aranżacji umożliwiając nabywcom dostosowanie swoich mieszkań pod własne potrzeby, chociażby poprzez minimalizowanie ilości ścian konstrukcyjnych.

Co nas czeka na III etapie inwestycji?

III etap inwestycji ART MODERN ma do zaoferowania aż 106 mieszkań, których powierzchnia wynosi od 25 do 100 m². Każde z nich jest w pełni rozkładowe, posiada balkon, taras lub dedykowany ogródek. Lokale umożliwiają też wydzielenie osobnej garderoby, która jest niezwykle praktycznym rozwiązaniem docenianym przez nabywców. Warto podkreślić również dużą funkcjonalność mieszkań zaplanowaną już na etapie samej budowy – każde mieszkanie przewiduje możliwość montażu prysznica bezbrodzikowego.

To jednak nie wszystko! Wraz z budową budynku H inwestor ma w planach również głęboką rewitalizację historycznych murów zabytkowej elektrowni parowej z przełomu XIX i XX wieku, znajdującej się na terenie osiedla. Powstanie tu 12 prestiżowych loftów – jak na inwestycję przesiąkniętą artystycznym duchem przystało – prawdziwe dzieła sztuki. Do budynku dobudowana zostanie dodatkowa, nowoczesna kondygnacja tworząca 2-poziomowe mieszkania z prywatnymi balkonami. Całą elewację ozdabiać będzie oryginalna cegła. Lofty to lokale o powierzchni od 45 do ponad 120 m².

Za sprawą projektu MODERN LOFT pragniemy włączyć się w powrót Łodzi do jej fabrykanckich korzeni. Staramy się odkryć to, co przez lata było ukryte i nie znajdowało się w najlepszym stanie, przywrócić temu dawny blask zmieniając przy okazji funkcję budynku – tłumaczy Michał Styś, CEO OPG Property Professionals - To jednak nie wszystko. Wyróżnikiem naszej inwestycji jest też wiekowy park składający się ze starodrzewu kasztanowców oddany do dyspozycji mieszkańców jako teren rekreacyjny. Bardzo go polubili.

Cisza i spokój w centrum

Zamysłem całego osiedla ART MODERN jest stworzenie miejsca do życia idealnie dostosowanego dla młodych osób, rodzin z dziećmi, a także starszego pokolenia. Prywatny park i plac zabaw na ogrodzonym terenie tworzy swoistą enklawę spokoju niemalże w samym centrum miasta. Dzięki temu udało nam się stworzyć przestrzeń posiadającą zalety osiedli znajdujących się na przedmieściach, z charakterystycznymi dla nich ciszą i spokojem, a zarazem położoną w bardzo dobrze skomunikowanej lokalizacji – mówi Anna Dratwa.

Tę właśnie lokalizację szczególnie doceniają mieszkańcy. Bliskość przystanków komunikacji miejskiej, szybki czas dojazdu do głównych arterii miasta to zaleta, która wbrew pozorom potrafi zaoszczędzić mnóstwo czasu w ciągu całego dnia. Do tego niedalekie sąsiedztwo parków miejskich, Politechniki Łódzkiej i Zatoki Sportu, a także lokalnego targowiska to zdecydowane atuty tego miejsca.

Budowa III etapu osiedla ART. MODERN wystartowała w styczniu 2022 roku, a planowane zakończenie ma nastąpić w III kwartale 2023 roku. Zachęcamy do odwiedzenia strony ART MODERN: www.artmodern.pl/

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE