Reklama

Reklama

Pierwszy dzień urzędowania nowych pań wiceprezydent [WIDEO]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Pierwszy dzień urzędowania nowych pań wiceprezydent [WIDEO]  - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Miasto Łódź oficjalnie ma nowych wiceprezydentów. Tomasza Trelę i Krzysztofa Piątkowskiego zastąpiły Małgorzata Moskwa – Wodnicka i Joanna Skrzydlewska. Pierwszego dnia ich urzędowania odbyła się konferencja prasowa z udziałem prezydent Hanny Zdanowskiej i obu pań wiceprezydentów.  

Reklama

- Dwie panie wiceprezydent, które od dzisiaj sprawują już swoją funkcje. Co dla mnie bardzo istotne, zyskaliśmy naprawdę dwie bardzo kompetentne, przede wszystkim doskonale znające urząd i sprawy łodzian, bo od wielu lat istniejące w polityce łódzkiej i zajmujące się sprawami łodzian, panie - tak prezydent Hanna Zdanowska powitała swoje dwie nowe współpracowniczki.

Jak stwierdziła prezydent Zdanowska, Łódź zyskała dwóch nowych bardzo dobrych przyjaciół, w osobach wiceprezydentów Małgorzaty Moskwy-Wodnickiej i Joanny Skrzydlewskiej.

- Bardzo się cieszę, że dołączyłam do tej łodzi, która od wielu lat ma wspaniałego sternika, która płynie w dobrym kierunku. Łodzi, która jest, tak jak pani prezydent, pełna energii, otwarta, dynamiczna, otwarta na kolejne zmiany. Ja w swojej pracy cenię sobie przede wszystkim to, że tutaj w urzędzie będę mieć ogromną przyjemność, zaszczyt i szczęście pracować ze wspaniałymi urzędnikami - powiedziała nowa wiceprezydent Łodzi Joanna Skrzydlewska

Z kolei Małgorzata Moskwa-Wodnicka stwierdziła, że jej osoba będzie gwarantem dobrej współpracy z Sojuszu Lewicy Demokratycznej z Platformą Obywatelską.

- Dzisiaj jest rzeczywiście historyczna chwila, ale ja jako reprezentantka lewicy muszę podkreślić, że już od pięciu lat razem z prezydent Hanną Zdanowską współrządzimy Łodzią, razem zmieniamy Łódź, a przede wszystkim na sercu leży nam dobro mieszkańców i rozwój naszego miasta. Myślę, że moja osoba będzie gwarantem ze strony lewicowej, że ta współpraca będzie nadal bardzo dobrze się układać - powiedziała nowa wiceprezydent Małgorzata Moskwa-Wodnicka

Nowe twarze na stanowiskach wiceprezydentów to także okazja do reorganizacji w strukturach Urzędu Miasta. Skuteczna polityka municypalna jest możliwa dzięki odpowiedniemu funkcjonowaniu magistratu, a nowe wyzwania, jakie stawia rzeczywistość wymagają adekwatnego reagowania na nie.

Nowy schemat funkcjonowania Urzędu Miasta Łodzi wygląda następująco

Funkcję pierwszego wiceprezydenta przejął po Tomaszu Treli, Wojciech Rosicki. Jemu także będą podlegały m.in. Zarząd Dróg i Transportu oraz Zarząd Inwestycji Miejskich. Z kolei Małgorzata Moskwa-Wodnica będzie odpowiadała m.in. za kulturę, gospodarkę komunalną oraz edukację. Joanna Skrzydlewska zaś będzie czuwała nad sprawami rewitalizacji i sportu. Adam Wieczorek będzie zajmował się sprawami polityki społecznej.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy