Reklama

Reklama

Pierwszy odcinek zachodniej obwodnicy Łodzi ma już asfalt!

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Pierwszy odcinek zachodniej obwodnicy Łodzi ma już asfalt!  - Zdjęcie główne

Pierwszy odcinek zachodniej obwodnicy Łodzi ma już asfalt! (fot. GDDKiA)|wiadomości łódzkie|Łódź|TuŁódź

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Na nowym odcinku budowanej właśnie drogi ekspresowej S14 został położony asfalt.

Reklama

Najbardziej intensywne prace można obserwować w rejonie Konstantynowa Łódzkiego oraz Rąbienia. Na tych odcinkach droga ma już asfalt, a obecnie trwa montaż betonowych obrzeży i wpustów odwadniających jezdnię. Betonem wypełniane są zbrojenia wiaduktów dla przyszłych dróg lokalnych.

!reklama!

Między węzłem Teofilów a węzłem autostradowym Emilia sytuacja przedstawia się mniej dynamicznie. Dopiero niedawno zostały stąd usunięte zabudowania i zarośla. Teraz trwają prace nad formowaniem nasypów pod jezdnię przyszłej drogi ekspresowej. Taki stan rzeczy wynika z faktu, że na ten odcinek Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała umowę z 10-miesięcznym opóźnieniem, w stosunku do pierwszego odcinka.

Powstająca S14 ma za zadanie wyprowadzić ruch tranzytowy z Łodzi, odciążyć ulice Szczecińską, aleję Włókniarzy oraz ułatwić połączenie z miastami po zachodniej stronie Łodzi, jak choćby Pabianicami, Konstantynowem czy Aleksandrowem.

Trasa S14 domknie także od zachodu tzw. łódzki ring autostradowy, który składa się z odcinków: A2 (od północy), A1 (od wschodu) i S8 (od południa). Aglomeracja łódzka jako jedyna w kraju będzie miała pełną obwodnicę.

Źródło: Gazeta Wyborcza

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy