Reklama

Reklama

Pierwszy taki przetarg w Łodzi. Będzie licytacja - wygra ten, kto da mniej!

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Pierwszy taki przetarg w Łodzi. Będzie licytacja - wygra ten, kto da mniej! - Zdjęcie główne

Łódź. Pierwszy taki przetarg w Łodzi. Będzie licytacja - wygra ten, kto da mniej!

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Cztery firmy chcą przebudować ul. Obywatelską. Już w środę będą licytowały, która z nich wykona prace taniej. To pierwszy taki przetarg w Łodzi. 

Dwa tygodnie temu na przebudowę ul. Obywatelskiej do Zarządu Inwestycji Miejskich wpłynęły cztery oferty. Wszystkie bliskie kosztom, jakie szacowało miasto. W przetargu wystartowały cztery firmy. Kwoty w ofertach wahają się pomiędzy 17,2 a 17,8 mln zł.

!reklama!

Zwykle w tym momencie przetargi się kończą, a zamawiający wybiera najkorzystniejszą ofertę. Teraz będzie inaczej. W drugiej części przetargu zainteresowani wezmą udział w licytacji – kto da mniej. Wygra firma, która przebije pozostałe w dół.

Licytacja zostanie zorganizowana w formule on-line. Rozpocznie się w środę o godz. 10:00. Oferenci będą mieli na każde kolejne przebicie maksymalnie 5 minut od poprzedniego. Licytacja zakończy się w chwili, kiedy po ponad 5 minutach któryś z oferentów nie zaproponuje niższej kwoty. Postąpienie wynosi minimum 20 tys. złotych. Każdy może zacząć licytację od kwoty, którą zaproponował w ofercie złożonej w pierwszej części przetargu.

Przypomnijmy, że przebudowa ul. Obywatelskiej obejmuje kilometrowy odcinek, na którym od nowa wykonamy konstrukcję drogi i ułożymy równą asfaltową nawierzchnię. Wybudowany zostanie kanał deszczowy i nowe oświetlenie. Przebudowane zostanie odwodnienie oraz teletechnika i energetyka.

Prace rozpoczną się przed skrzyżowaniem z ul. Nowe Sady na wysokości przystanków autobusowych, które również zostaną zmodernizowane. W ramach inwestycji przebudowane zostanie 6 przystanków autobusowych, a na przystanku Obywatelska 106 w kierunku Retkini powstanie nowa zatoka autobusowa.

Na samym skrzyżowaniu z ul. Nowe Sady powstanie rondo turbinowe,  które umożliwi przejazd we wszystkich kierunkach i ułatwi wyjazd z ul. Nowe Sady. Dalej nowa ul. Obywatelska będzie miała przekrój 2+1, czyli po jednym pasie ruchu  z dodatkowym naprzemiennym pasem na środku, na którym powstaną lewoskręty do osiedli mieszkaniowych, do zakładów przemysłowych i w poprzeczne ulice. Na całej długości po obu stronach, powstaną nowe chodniki, a po północnej stronie droga rowerowa. Również skrzyżowanie z ul. Waltera-Janke zostanie przebudowane na rondo.

Inwestycja to wspólny projekt Zarządu Inwestycji Miejskich i Łódzkiej Spółki Infrastrukturalnej. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy