Reklama

Reklama

Plan dla Osiedli Łódź. Wakacyjne remonty w Łodzi. Utrudnienia na Smulsku, Górnej i Widzewie [zdjęcia]

Opublikowano: pon, 5 lip 2021 17:48
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Plan dla Osiedli Łódź. Początek wakacji to czas, w którym prężnie w Łodzi ma działać Plan dla Osiedli. W związku z tym zakończyć ma się przebudowa ul. Zarzewskiej, a prace przeniosą się teraz na Widzew i Smulsko.

Plan dla Osiedli Łódź. Remont ulicy Zarzewskiej

Prace na ulicy Zarzewskiej realizowane są w ramach Planu dla Osiedli. Pierwszy etap przebudowy na odcinku od ul. Kilińskiego do ul. Praskiej, realizowany był w 2019 r. i obejmował przebudowę zjazdów, chodników, budowę miejsc postojowych, budowę wyniesionych przystanków autobusowych wraz z udogodnieniami dla osób niepełnosprawnych. Wartość prac w pierwszym etapie – 850 tys. zł.

!reklama!

Drugi etap przebudowy, który rozpoczął się w listopadzie 2020 r. obejmował:

  • przebudowę wodociągu wraz z przyłączami i odejściami bocznymi na odcinku od ul. Kilińskiego do ul. Rzgowskiej (realizacja w trybie wybuduj),
  • przebudowę ul. Zarzewskiej na odcinku od ul. Rzgowskiej do ul. Praskiej (w trybie zaprojektuj i wybuduj),
  • wykonania konstrukcji jezdni na całej szerokości ul. Zarzewskiej od ul. Praskiej do ul. Kilińskiego.

- Dziś jesteśmy na ostatniej prostej, przed nami prace wykończeniowe, wykonanie nasadzeń zieleni oraz montaż małej architektury. Inwestycja zostanie zakończona w lipcu – mówi Marcin Sośnierz z Zarządu Inwestycji Miejskich w Łodzi.

Polecamy: Dawne łódzkie kina wtedy i teraz. Pamiętacie jak wyglądały przed laty? [galeria]

Plan dla Osiedli Łódź. Początek prac na Smulsku

Z początkiem lipca rozpoczęły się prace przy przebudowie ulic Kolarskiej i Piłkarskiej, znajdujących się na łódzkim Smulsku. To inwestycje realizowane w ramach Planu dla Osiedli, zakładającego przebudowę i dostosowanie miejsc bliskich mieszkańcom do ich potrzeb.

- Zakres prac przewiduje kompleksową przebudowę ulicy Kolarskiej na odcinku od numeru 33 do numeru 55 i ulicy Piłkarskiej na odcinku od numeru 36 do numeru 66. W ramach inwestycji przebudujemy jezdnię wraz ze zjazdami do posesji. Wyremontowane będą chodniki zarówno na całej długości inwestycji, jak i  powstanie ciąg pieszy między ulicami Maratońską a Kolarską. Wykonawca stworzy także kanał deszczowy wraz z układem odwodnienia. Przebudowy wymaga również sieć elektroenergetyczna i telekomunikacyjna i to także wejdzie w zakres inwestycji. Wraz z przebudową ulic Kolarskiej i Piłkarskiej, pojawi się na nich nowe oświetlenie drogowe. Nie zapomnimy o znajdującej się tam zieleni, więc zrekultywowane zostaną trawniki, a także pojawią się nowe nasadzenia - wyjaśnia Marcin Sośnierz z Zarządu Inwestycji Miejskich w Łodzi.

W ramach Planu dla Osiedli, na Smulsku w tym roku pojawi się również oświetlenie ulic Bojerowej, Bobslejowej i Slalomowej. Na każdej z nich pojawią się po 4 punkty świetlne.

Wykonawcą przebudowy ulic Kolarskiej i Piłkarskiej jest firma DB Construct Sp z o.o. Koszt inwestycji to 919 tys zł. 

Polecamy: Łodzianie zdecydują o nazwach nowych miejskich parków. O jakie tereny chodzi?

Plan dla Osiedli Łódź. Wielka przebudowa ulicy Mileszki

- Rozpoczęła się także wyczekiwana inwestycja w ulicy Mileszki. Zadanie zostało zgłoszone do tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego. Wybraliśmy wykonawcę i zaczynamy realizację. Inwestycja w ulicy Mileszki na odcinku od ulicy Bratkowej do ulicy Gerberowej objęła swoim zakresem wymianę nawierzchni na odcinku 350 m i szerokości 4,5m. Wykonawca wykona korytowanie pod nową nawierzchnię oraz podbudowę. Położy nową warstwę betonu asfaltowego, teren przy jezdni zostanie uporządkowany i zagospodarowany na nowo  m.in. poprzez odtworzenie trawników – mówi Marcin Sośnierz, Zarząd Inwestycji Miejskich 

Inwestycja w ulicy Mileszki na odcinku od ul. Bratkowej do ul. Gerberowej to początek zmian. 

Jeszcze w tym roku ogłoszony zostanie przetarg na przebudowę ulicy Mileszki na odcinku od ul. Pomorskiej do ul Bratkowej. Wartość inwestycji to 810 tys. zł.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.