Reklama

Reklama

Po długich miesiącach przymusowego odosobnienia Filharmonia Łódzka z radością informuje - znowu gramy!

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Po długich miesiącach  przymusowego odosobnienia Filharmonia Łódzka z radością informuje - znowu gramy! - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Dziś inauguracyjny koncert 21. Wędrownego Festiwalu Filharmonii Łódzkiej Kolory Polski. Gdzie?

Reklama

To będzie osiem koncertów w wakacyjne weekendy, od 26 lipca do 30 sierpnia. Ze względów epidemiologicznych trzeba było zrezygnować z imprez plenerowych, nie będzie też w tym roku atrakcji dodatkowych ani wycieczek.

!reklama!

Zaplanowano za to interesujące programy koncertowe w wykonaniu artystów Orkiestry i Chóru Filharmonii Łódzkiej oraz gości.

Cykl rozpoczyna się dziś koncertem w archikolegiacie w Tumie. Program wypełnią pieśni i arie z oper Stanisława Moniuszki: „Halki”, „Verbum nobile”, „Strasznego Dworu” i „Flisa”. Wystąpią: Patrycja Krzeszowska-Kubit – sopran, Olga Maroszek – mezzosopran, Tomasz Rak – baryton oraz Apertus Quartet w składzie: Marta Kalińska-Strasińska, Anna Skowronek-Gruszczyńska, Małgorzata Sowierka-Chmiel, Maria Katarzyna Filipiak.

Później muzycy odwiedzą między innymi sanktuarium w Wielkiej Woli - Paradyżu, farę w Piotrkowie Trybunalskim i kościół księży orionistów w Zduńskiej Woli, by zakończyć 30 sierpnia koncertem w łódzkiej bazylice archikatedralnej. W programie koncertów między innymi "Cztery pory roku" Antonia Vivaldiego, Orawa" Wojciecha Kilara i Stabat Mater Giovanniego B. Pergolesiego.

Jak zawsze wstęp na koncerty Kolorów Polski jest wolny. Ze względów epidemiologicznych ograniczono liczbę miejsc i dlatego obowiązują jednoosobowe imienne zaproszenia oraz oświadczenia o stanie zdrowia. Można je otrzymać:w kasie Filharmonii Łódzkiej od poniedziałku do piątku w godz. 10.00-14.00 lub drogą mailową, pisząc do Filharmonii Łódzkiej na adres bilety@filharmonia.lodz.pl. Otrzymane mailem oświadczenie należy wypełnić, wydrukować wraz z zaproszeniem i oba dokumenty zabrać ze sobą na koncert.

W przypadku wolnych miejsc niezapisani wcześniej słuchacze będą mogli otrzymać zaproszenie i oświadczenie w punkcie informacyjnym festiwalu, który będzie czynny półtorej godziny przed koncertem.

Początek dzisiejszego koncertu w archikolegiacie w Tumie o godzinie 19:00.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy