Reklama

Reklama

Po długiej przebudowie Rokicińskiej, jutro startuje kolejny remont drogi dojazdowej do Łodzi

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Po długiej przebudowie Rokicińskiej, jutro startuje kolejny remont drogi dojazdowej do Łodzi - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź 1 sierpnia rozpoczyna się przebudowa ul. Gajcego. Po remoncie będzie różanie.

Reklama

- Po przebudowie ul. Rokicińskiej, bierzemy się za drugi najważniejszy dojazd na Andrzejów, czyli ul. Gajcego. Przebudowana zostanie jezdnia, chodniki, skwer przy ul. Przylesie. Zasadzimy wzdłuż chodników ponad 800 róż, a u zbiegu z ul. Zakładową pojawi się 8 nowych drzew – informuje Agnieszka Kowalewska-Wójcik, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich.

 !reklama!

Prace obejmują odcinek ul. Gajcego od Rokicińskiej do Zakładowej. Przebudowane zostaną zniszczone chodniki i wymieniona zostanie nierówna nawierzchnia. Powstaną małe zieleńce na których nasadzonych zostanie 836 róż i 86 pnącz winobluszczu. Zaaranżowany zostanie również na nowo zaniedbany teren po dawnej krańcówce autobusowej przy ul. Przylesie, gdzie pojawi się zieleń i 8 nowych drzew.

Ponadto powstanie nowe oświetlenie i wyremontowane zostaną przystanki autobusowe. Zostanie także wybudowany kanał deszczowy i odwodnione zostaną drogi oraz powstanie zbiornik retencyjno-rozsączający.

- ul. Gajcego to nie wszystko co jeszcze w tym roku zrobimy na Andrzejowie. Przebudowana zostanie ul. Szeherezady, a Zarząd Dróg i Transportu wyremontuje jeszcze w tym roku dalszy odcinek ul. Gajcego między przejazdami kolejowymi, oraz ul. Taborową na zachód od Gajcego. Tym samym wszystkie główne ulice na Andrzejowie zostaną wyremontowane – informuje Robert Kolczyński, dyrektor Departamentu Architektury i Rozwoju UMŁ.

Do tej pory na Andrzejowie przebudowano 15 dróg gruntowych, które zyskały kanalizację i nową utwardzoną nawierzchnię z kostki lub asfaltu, oraz ul. Rokicińską  i Taborową przy granicy z Andrespolem.

Podczas przebudowy ul. Gajcego ulica będzie zamknięta dla ruchu od Zakładowej do Rokicińskiej. Możliwe będą tylko wjazdy docelowe.

Zmienioną trasą pojadą autobusy linii 82A, 82B i N5B. Linia 82A będzie dojeżdżać do dawnej pętli u zbiegu ul. Zakładowej i Gajcego gdzie skończy trasę, a linia 82B i N5B pojedzie przez Józefiaka i Rokicińską do Gajcego gdzie wróci na swoją trasę w kierunku Andrespola. Objazd obowiązuje w obu kierunkach.

Koszt przebudowy ul. Gajcego to 2,8 mln zł.

Źródło: ZIM

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy