Reklama

Reklama

Po interwencji prokuratury Miś Uszatek powraca do Łodzi [WIDEO]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Po interwencji prokuratury Miś Uszatek powraca do Łodzi [WIDEO] - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Dzisiaj jest szczęśliwy dzień dla wszystkich łódzkich fanów Misia Uszatka. Po wielu miesiącach nieobecności kolekcji Muzeum Animacji Se-Ma-For jest duża szansa na jej szybki powrót i stałą obecność w Łodzi. 

Reklama

W ubiegłym roku z Muzeum Animacji Se-Ma-For zniknęła kolekcja, w skład której wchodzi m. in. figurka Misia Uszatka. Pamiątki po kultowych już animacjach zostały przejęte przez komornika. Ponieważ kolekcja niewątpliwie stanowi dziedzictwo kulturowe i filmowe Łodzi, Urząd Miasta powiadomił prokuraturę o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Zwrócono się również z propozycją, by zabezpieczono i przechowano kolekcję jako dowód w sprawie. Instytucją, która miała chronić przedmioty przed zniszczeniem, w czasie postępowań sądowych, zostało Narodowe Centrum Kultury Filmowej. Zarzutem decydującym o powiadomieniu prokuratury było narażenie na uszczerbek kolekcji, prezentującej wartość artystyczną i historyczna, przez osoby odpowiedzialne za sprawowanie opieki nad nią. 

W ostatnich dniach Urząd Miasta otrzymał potwierdzenie od prokuratury, że kolekcja, a w raz z nią oczywiście Miś Uszatek, wracają do Łodzi. Nie wiadomo jeszcze w jakim stanie znajdują się przedmioty i czy w przyszłości staną się elementem wystawy muzealnej, ale istnieje duże prawdopodobieństwo, że po zakończeniu sprawy sadowej kolekcja zostanie już na zawsze w Łodzi. 

Dziś z tej okazji odbyła się konferencja prasowa, podczas której okoliczności powrotu kolekcji z Misiem Uszatkiem wyjaśniał wiceprezydent Krzysztof Piątkowski.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy