Reklama

Reklama

Po zimowej przerwie hulajnogi wracają na ulice Łodzi. Zgarnij kod na darmowy przejazd

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: arch. Lima

Po zimowej przerwie hulajnogi wracają na ulice Łodzi. Zgarnij kod na darmowy przejazd - Zdjęcie główne

Hulajnogi firmy Lima ponownie wróciły na ulice Łodzi | foto arch. Lima

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Firma Lime poinformował, że od 23 lutego mieszkańcy Łodzi po zimowej przerwie będą znów mogli korzystać z ich e-hulajnóg.

Reklama

Aby rozpocząć jazdę e-hulajnogą wystarczy pobrać aplikację Lime, dostępną na urządzenia z systemem Android, jak i iOS, oraz zeskanować znajdujący się na kierownicy kod QR i podążać za dalszymi instrukcjami. Lokalizację najbliższej e-hulajnogi można bardzo łatwo sprawdzić za pomocą mapy w aplikacji.

E-hulajnogi Lima wracają po przerwie. Zobacz, jak po Łodzi jeździć za darmo 

Hulajnogi cieszą się coraz większą popularnością w polskich miastach. Mieszkańcy doceniają ten sposób przemieszczania się, jako wygodną i ekologiczną formę codziennych podróży.  W 2022 r., dzięki korzystaniu z e-hulajnóg firmy Lime, w Łodzi użytkownicy przyczynili się do redukcji poziomu CO2 o ok. 25 tys. kg. Firma operuje flotą ponad 22 000 urządzeń w naszym kraju. 

 - Bezpieczeństwo i ekologia to nasze priorytety. Staramy się jak najlepiej wykorzystać przerwę zimową, tak żeby odpowiednio przygotować się do nowego sezonu. Każda e-hulajnoga przechodzi dokładny przegląd w naszym magazynie. Cieszymy się, że udało nam się zbudować dużą społeczność użytkowników e-hulajnóg w polskich miastach, a z każdym rokiem stawiamy sobie nowe wyzwania i chcemy stale powiększać obszary naszego
działania

– komentuje Michał Borek, General Manager Lime Poland. Jak dodaje, po kilkutygodniowej przerwie, hulajnogi wracają na ulicę, a firma na użytkowników czeka specjalny kod promocyjny. Po odbyciu jednego przejazdu e-hulajnogą, drugi 10-minutowy przejazd będzie darmowy. Szczegóły promocji dostępne są w aplikacji Lime.

Jeździsz na hulajnodze? Pamiętaj o zasadach, które obowiązują 

Hulajnoga stała się bardzo popularnym środkiem transportu. W związku z rosnącymi kosztami paliwa, wiele osób dojeżdża nimi do pracy, inni chętnie sięgają po nie, aby przemieszczać się swobodnie po mieście o każdej porze. Hulajnogi kuszą tym bardziej, że aby z nich korzystać, nie trzeba nawet żadnej kupować. Wiele miast zdecydowało się bowiem na utworzenie u siebie wypożyczalni. Godzina jazda kosztuje nas około 30 złotych. W zależności od modelu na naładowanym jednośladzie przejedziemy od 12 aż do 30 km. 

Jeżeli korzystamy ze sprzętu z wypożyczalni musimy wiedzieć, że przepisy bardzo jasno określają, gdzie możemy zostawić hulajnogę po skończonej podróży. Powinniśmy ją zostawić na chodniku, w miejscu do tego przeznaczonym. Policja wyjaśnia, że w przypadku braku takiego miejsca, jednoślad zostawiamy jak najbliżej zewnętrznej krawędzi chodnika najbardziej oddalonej od jezdni, równolegle do jej krawędzi. 

Należy pamiętać, że w miejscu takim nie może obowiązywać zakaz postoju lub zatrzymywania, a także, że szerokość chodnika pozostawionego dla pieszych nie może być mniejsza niż 1,5 metra. Ponadto, podróżujących na hulajnodze elektrycznej obowiązują pewne zasady. Przede wszystkim nie mogą kierować w stanie  w stanie nietrzeźwości, w stanie po użyciu alkoholu lub środka działającego podobnie do alkoholu. Zabronione jest również przewożenie innych osób, zwierząt czy ładunku, nie można również holować innych pojazdów.

Musimy również pamiętać, że w 2021 roku weszły w życie przepisy regulujące status osób poruszających się takim urządzeniami oraz zasady korzystania z nich w ruchu drogowym. Cześć przepisów przewiduje kary dla użytkowników za określone zachowania.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy