Reklama

Reklama

Pociągiem z Łodzi do Sieradza 2 razy szybciej niż samochodem. Wielkie zmiany w ŁKA

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Pociągiem z Łodzi do Sieradza 2 razy szybciej niż samochodem. Wielkie zmiany w ŁKA - Zdjęcie główne

Pociągi ŁKA będą kursowały szybciej i częściej. Pierwsze zmiany w rozkładzie wejdą w życie już 14 marca (fot. UMŁ)

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Cztery nowe stacje, zmodernizowane trasy i więcej pociągów. ŁKA kończy pierwszy kwartał 2021 roku z przytupem i zmienionymi rozkładami, mającymi na celu jeszcze lepsze skomunikowanie aglomeracji łódzkiej, czego sztandarowym przykładem ma być niemal ekspresowa podróż z Łodzi do Sieradza.

Reklama

Cztery nowe staje kolejowe w Łodzi. Pierwsze dwie zostaną otwarte już w niedzielę 14 marca

!reklama!

Łódzka Kolej Aglomeracyjna powstała 10 maja 2010 roku. Jej powołanie miało na celu zapewnienie efektywnej organizacji i funkcjonowania pasażerskiego ruchu kolejowego w regionie łódzkim. Przez ostatnią dekadę łodzianie oraz mieszkańcy regionu łódzkiego coraz chętniej korzystali z pociągów ŁKA.

Jednym z kluczowych czynników sukcesu ŁKA w województwie jest jej stały rozwój.

Kolejny krok naprzód zostanie postawiony już w najbliższą niedzielę 14 marca, kiedy to oddane do użytku zostaną dwie stacje: Łódź Radogoszcz Wschód oraz Łódź Andrzejów Szosa.

W ciągu kilku tygodni będzie można korzystać także z następnych dwóch stacji: Łódź Retkinia oraz Łódź Warszawska.

- Dzięki temu tworzymy taką klasyczną pętlę wokół Łodzi z dodatkowymi, naszymi małymi łódzkimi przystankami - mówi Grzegorz Schreiber, marszałek województwa łódzkiego.

Polecamy: Widzew oburzony po derbach. Pisze list do Polskiego Związku Piłki Nożnej

Z Łodzi do Sieradza w 38 minut. Pociągiem szybciej niż samochodem

Nowe stacje to jedno. Oddzielną kwestią są prace modernizacyjne na trasach pomiędzy miastami w Łódzkiem. W ostatnich miesiącach trwały prace, mające na celu usprawnić komunikację kolejową pomiędzy Łodzią a Sieradzem.

- Dzięki temu, że unowocześniliśmy tę trasę, zaoszczędzimy około 20 minut mieszkańcom Sieradza. Podróż na linii Łódź - Sieradz zajmie 38 minut - wyjaśnia Grzegorz Schreiber. 

Marszałek województwa łódzkiego podkreślił jednocześnie, że jazda z Łodzi do Sieradza samochodem zajmuje około 1 godziny, a w godzinach szczytu nawet 75 minut. Łatwo więc policzyć, że podróż pociągiem będzie od 14 marca trwała niemal 2 razy krócej.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy