Reklama

Reklama

Pojawiło się oficjalne oświadczenie prezesa PiS, wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Pojawiło się oficjalne oświadczenie prezesa PiS, wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego - Zdjęcie główne

Pojawiło się oficjalne oświadczenie prezesa PiS, wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego (fot. pis.org.pl) |wiadomości łódzkie|Łódź|TuŁódź

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź We wtorek, 27 października zostało opublikowane oświadczenie Jarosława Kaczyńskiego, które jest komentarzem do demonstracji i protestów w związku ze Strajkiem Kobiet.

Reklama

Jarosław Kaczyński przerwał milczenie w sprawie ogólnopolskich strajków po decyzji Trybunału Konstytucyjnego.

!reklama!

W oświadczeniu ocenił postawę organizatorów i uczestników strajku.

- Ci, którzy do nich nawołują, i ci, którzy w nich uczestniczą, sprowadzają niebezpieczeństwo powszechne, a więc dopuszczają się przestępstwa, poważnego przestępstwa. Władze mają nie tylko prawo, ale i mają obowiązek przeciwstawiania się tego rodzaju wydarzeniom – powiedział prezes Prawa i Sprawiedliwości.

Wicepremier Kaczyński wyraził opinię na temat odrzucenia systemu moralnego prezentowanego przez Kościół. Odniósł się również do metod, którymi posługują się protestujący.

- Wydarzenie fatalne, bo Kościół może być różnie oceniany, można być człowiekiem wierzącym albo nie. Polska zapewnia pełną tolerancję religijną, ale z całą pewnością ten depozyt moralny, który jest dzierżony przez Kościół, to jedyny system moralny, który jest w Polsce powszechnie znany. Jego odrzucenie to nihilizm i ten nihilizm widzimy w tych demonstracjach i w tych atakach na Kościół, ale także w sposobie wyrażania ekspresji tych, którzy demonstrują, w niebywałej wulgarności – mówił Jarosław Kaczyński.

- W tych demonstracjach bardzo często na wezwanie dorosłych uczestniczą także dzieci. Szkodliwość tego aspektu przedsięwzięcia jest szczególnie wielka. Trzeba się temu, jeszcze raz powtarzam, przeciwstawić. To obowiązek państwa, ale także obowiązek nasz, obywateli – mówił dalej.

- Musimy bronić polskich kościołów za każdą cenę. Wzywam wszystkich członków Prawa i Sprawiedliwości i wszystkich, którzy nas wspierają, do tego, by wzięli udział w obronie Kościoła - powiedział wicepremier.

Źródło: Fb Prawo i Sprawiedliwość 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy