Reklama

Reklama

Polacy w Wielkiej Brytanii radzą sobie lepiej niż w Niemczech czy Norwegii

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Polacy w Wielkiej Brytanii radzą sobie lepiej niż w Niemczech czy Norwegii - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Okazuje się, że 13 proc. Polaków zatrudnionych w Wielkiej Brytanii zajmuje stanowiska managerskie – zbadał Narodowy Bank Polski.

Reklama

Jak wynika z badania przeprowadzonego przez NBP, sytuacja zawodowa Polaków na Wyspach wygląda o wiele lepiej niż rodaków w Niemczech, Norwegii czy Holandii. Zaledwie co trzeci z respondentów twierdzi, że wykonywana przez niego praca w Anglii jest poniżej jego kwalifikacji.

"Zmiany odsetka osób zatrudnionych poniżej swoich kwalifikacji mogą wynikać zarówno z dostosowań w popycie na pracę - emigranci z Polski są coraz częściej zatrudniani na stanowiskach wymagających określonych kwalifikacji, co umożliwia lepsze wykorzystanie ich kapitału ludzkiego a emigranci coraz częściej potrafią się odnaleźć na zagranicznych rynkach pracy i aplikować o takie wakaty. Z drugiej strony zmieniać się może także podaż pracy" – czytamy w raporcie NBP.

Na stanowiskach robotniczych oraz rzemieślniczych w Wielkiej Brytanii oraz Holandii pracuje 30 proc. przebadanych przez NBP. Inaczej sytuacja pod tym względem wygląda w Niemczech i Holandii, gdzie odsetek zatrudnionych na tego typu posadach wynosi odpowiednio 42 oraz 40 proc. Natomiast od 6 do 9 proc. Polaków zadeklarowało prowadzenie własnej działalności albo samozatrudnienie na Wyspach.

Źródło: Business Insider

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy