Reklama

Reklama

Policja Łódź. Nowe testy sprawnościowe może zaliczyć każdy? Jak dostać się do policji, ile można zarobić? [opinie, zarobkiI]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Policja Łódź. Nowe testy sprawnościowe może zaliczyć każdy? Jak dostać się do policji, ile można zarobić? [opinie, zarobkiI] - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Policja Łódź. Przez internetowe fora, w tym Internetowe Forum Policyjne, przewija się dyskusja o testach sprawnościowych do policji. Nie trzeba być wcale bardzo sprawnym fizycznie, aby je zaliczyć - podkreślają internauci. Niegdyś testy do policji były bardzo trudne, a dla policjantów stanowiły wyzwanie.  Co zmieniło się teraz?

Reklama

Testy sprawnościowe policja. Dla kogo? Co w nowym zarządzeniu?

Jak czytamy w komunikacie Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi, policjanci są zobligowani do przystępowania do testów sprawnościowych raz w roku. Funkcjonariusze muszą posiadać odpowiednią kondycję do wykonywania zadań publicznych. 

!reklama!

Testy muszą również przejść kandydaci do policji. Nowe zarządzenie Komendy Głównej Policji zmienia przede wszystkim progi czasowe, które odpowiadają za poszczególne kategorie, a także sposób oceny danego testu. Wcześniej należało wypracować odpowiednią średnią ze wszystkich prób, a obecnie wystarczy zaliczyć poszczególne kategorie na ocenę minimum dopuszczającą (min. 2 w skali od 1 do 6).

Zapisy zmieniły się także w kontekście do przystępowania do testów sprawnościowych - nie są przewidziane żadne wyłączenia, a minimalne normy nie są istotne w kontekście płci.

Jak informuje policja w swoim komunikacie: zmiany w testach nie wynikają ze spadku ogólnej kondycji społeczeństwa, ale dotyczą zintensyfikowania działań mających na celu utrzymanie przez policjantów odpowiedniej sprawności fizycznej.

Polecamy: Policja Łódź. Tacy policjanci to skarb! Poznaj niesamowite historie z życia łódzkich funkcjonariuszy [zdjęcia]

Jak zmieniły się poszczególne wymogi? (kategoria: 30-40 lat)

 • Brzuszki:
  dawniej: 29 i więcej,
  obecnie: 28 i więcej.
 • Bieg na kilometr:
  dawniej: 3,30 min lub mniej,
  obecnie: 4 min lub mniej.
 • Rzut piłką:
  dawniej: 11 metrów i więcej,
  obecnie: 10 metrów.
 • Bieg po kopercie:
  dawniej: 24 sekundy
  obecnie: 24,4 sekundy.
Polecamy: Konkurs „Policjant, który mi pomógł”. Osiem lat temu wygrał policjant z Łodzi. Kto zwycięży tym razem?

Testy sprawnościowe policja. Zmiany w opinii internautów

- Śmieszne są te normy, chyba przygotowane na przyjęcie osób które wf w szkole nie zaliczyły – pisze jeden z internautów.

- Osobiście uważam, że te normy są śmiesznie marne, niestety każdy z nas wiedział, gdzie idzie do pracy. Jak dla mnie funkcjonariusz musi być sprawny i kropka – obawia się inny internauta na Internetowym Forum Policyjnym.

Inni podkreślają, że nie trzeba być szczególnie wysportowanym, by je zdać.

- Fajne te normy, chyba jednak przeniosę się do policji, nie trzeba będzie poświęcać za dużo czasu nad fizycznością – komentuje inny użytkownik portalu.

- Testy są na poziomie 10-latka – czytamy na Internetowym Forum Policyjnym.

Zmiany w testach sprawnościowych zostały skonsultowane z jednostkami terenowymi oraz ze specjalistami z Akademii Wychowania Fizycznego, którzy określlili odpowiednie normy testów.

Polecamy: Policja Łódź. Kierowcy uważajcie! Łódzka policja ma drona i nie waha się go używać

Rekrutacja policja łódź. Jakie wymogi trzeba spełnić? [zarobki]

Pracę w policji może podjąć osoba o nieposzlakowanej opinii i korzystająca z pełni praw publicznych. Od ochotnika należy wymagać posiadania min. średniego wykształcenia i odpowiedniej zdolności fizycznej oraz psychicznej. Kandydat nie może być skazany prawomocnym wyrokiem sądu.

Aby rozpocząć procedurę kwalifikacyjną należy złożyć odpowiednie podania i dokumenty oraz przejść testy wiedzy z zakresu: funkcjonowania policji oraz psychologii. Konieczny jest także udział w rozmowie kwalifikacyjnej oraz test sprawności fizycznej.

Jak czytamy na stronie Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi, można zarobić w granicach 4000 zł netto miesięcznie, a po 25 latach pełnienia służby można uzyskać prawa emerytalne.

Czekamy na Wasze komentarze. Uważacie, że wymogi dotyczące testów sprawnościowych są w normie i czy warto zatrudnić się w policji? Podzielcie się z nami swoją opinią.

Dodajmy, że łódzki garnizon zasiliło ostatnio 83 oficerów, czyli policjantów po ukończeniu odpowiednich studiów i zdaniu egzaminu w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy