Reklama

Reklama

Nie tylko studenci. Na Politechnikę Łódzką pójdą również przedszkolaki. Zobacz zdjęcia

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Politechnika Łódzka, po raz kolejny, powiększyła swoją ofertę. Tym razem o przedszkole. Zobacz, jakie warunki przygotowano dla maluchów. Posłalibyście tam swoje dzieci?

Reklama

Po uniwersytecie dziecięcym, liceum, uniwersytecie dla seniorów przyszła pora na propozycje dla najmłodszych. I tak oto, Politechnika Łódzka otworzyła przedszkole. Oficjalne przecięcie wstęgi nastąpi 25 października. 

Politechnika dla pokoleń. Oferta nie tylko dla studentów, ale także seniorów, młodzieży i maluchów

Jak informuje dr inż. Ewa Chojnacka, rzeczniczka prasowa, redaktorka "Życia Uczelni" pracownicy, studenci i doktoranci Politechniki Łódzkiej już mogą swoje pociechy powierzyć fachowej opiece pedagogicznej. Na siedzibę dla najmłodszych bywalców w uczelni przeznaczono budynek w kampusie A, który przeszedł totalną metamorfozę. Stał się nie tylko bardziej atrakcyjny od zewnątrz, ale także całkowicie zmienił się w środku.

Placówka, w której dzieci spędzają czas musiała spełnić wiele ścisle określonych warunków, zapewniających maluchom bezpieczeństwo i właściwy rozwój. Została też atrakcyjnie wyposażona i… jest kolorowa. 

W dwupiętrowym budynku Niepublicznego Przedszkola Politechniki Łódzkiej ponad 100 dzieci może mieć zapewnioną opiekę i atrakcyjne spędzanie czasu. Rektor prof. Krzysztof Jóźwik przyznał, że urzeczywistnił się jego pomysł, o którym mówił, kiedy zaczął zarządzać uczelnią. Jak dodaje, w ten sposób, dopełnia się ich oferta, którą można nazwać – Politechnika dla pokoleń.

Mamy Uniwersytet Dziecięcy, Liceum Ogólnokształcące, klasyczne studia, Uniwersytet III wieku, a teraz także przedszkole. Mówię to z dumą i satysfakcją, bo aby to wszystko działało, tak jak zakładamy, potrzebne są atrakcyjne koncepcje i wizja ich realizacji. Nam się ta wielopokoleniowa edukacja udaje

 – podkreśla.

Przedszkole stawia na swobodny rozwój dziecka, zgodny z metodą Montessori 

W budynku przedszkola znajdują się dwie szatnie, pięć sal dydaktycznych, sypialnia, sala sportowa, trzy aneksy kuchenne oraz pomieszczenia socjalne dla personelu. Agnieszka Baranowicz, dyrektorka palcówki zdradza, że sale dziecięce są wyposażone w meble przedszkolne z odpowiednimi certyfikatami, a każda z nich ma swój kolor i nazwę zwizualizowaną na ścianie. 

I tak, na parterze w sali żółtej są Pszczółki, czyli najmłodsze dzieci. Piętro wyżej jest sala zielona dla Żabek oraz sala pomarańczowa dla Lisków. Na drugim piętrze jest sala niebieska dla grupy o nazwie Motylki oraz sala czerwona dla Biedronek. Sale sąsiadują z dziecięcymi łazienkami w tej samej kolorystyce. 

W każdej sali znajduje się monitor interaktywny, zabawki, pomoce dydaktyczne i kącik urządzony zgodnie z założeniami pedagogiki Marii Montessori 

Oferta przedszkola obejmuje zajęcia służące wszechstronnemu rozwojowi dzieci oraz urozmaicaniu czasu spędzanego w przedszkolu. Są to język angielski, rytmika, profilaktyka logopedyczna, ekologia dla przedszkolaka, kącik małego kuchcika i kącik małego chemika.  

Na zewnątrz wzrok przyciąga plac zabaw, a wiosną pojawią się mini ogródki warzywne, będące elementem edukacji ekologicznej dzieci. 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy