Reklama

Reklama

Polityczne mrzonki czy realna szansa? Posłowie walczą o pieniądze dla Łodzi i regionu

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Polityczne mrzonki czy realna szansa? Posłowie walczą o pieniądze dla Łodzi i regionu - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Pandemia koronawirusa bardzo mocno odbija się na budżetach samorządów oraz państwowych finansach. Mimo to łódzcy posłowie wierzą, że tym razem polski rząd wesprze inwestycje z regionu łódzkiego. Cel? Uzyskanie wsparcia dla 14 inwestycji wartego ponad 500 milionów złotych.

Reklama

Parlamentarzyści wchodzący w skład Łódzkiego Zespołu Parlamentarnego, zrzeszającego posłów i senatorów Ziemi Łódzkiej przedstawili listę poprawek do ustawy budżetowej na rok 2021. Liczą, że rząd będzie im bardziej przychylny niż w poprzednim roku, kiedy to odrzucił wszystkie pomysły Łódzkiego Zespołu Parlamentarnego.

!reklama!

Najwięcej poprawek dotyczy poprawy infrastruktury w naszym regionie. Mowa m.in. o modernizacji wiaduktów drogowych, remontach torowisk i rozbudowie ul. Strykowskiej, która stanowi dojazd do węzła Stryków na autostradzie A2. 

Jedną z ważniejszych i droższych poprawek jest rozbudowa węzła Teofilów na drodze S14 w kierunku Łodzi. Zgodnie z postulatem łódzkich posłów, rząd miałby wesprzeć tę inwestycję kwotą rzędu 40 mln złotych. 

Wśród tegorocznych poprawek nie mogło zabraknąć także tych, dotyczących rewitalizacji Łodzi. Jak podaje „Gazeta Wyborcza”, z inicjatywy Hanny Gill-Piątek zespół będzie się starał o uzyskanie 50 mln złotych na utworzenie rezerwy celowej na dofinansowanie remontów zabytkowych budynków mieszkalnych w Łodzi.

To nie koniec, bowiem parlamentarzyści chcą też uzyskać dofinansowanie na modernizację Centrum Zdrowia Matki Polki (40 mln zł) i szpitala powiatowego w Kutnie (10 mln zł).

Wszystkie propozycje zostaną złożone do Komisji Finansów Publicznych. Łódzki Zespół Parlamentarny zgłosi 14 poprawek, na realizację których z budżetu państwa miałoby być przeznaczone 554,5 mln złotych.

źródło: Gazeta Wyborcza

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy