Reklama

Reklama

Półmetek prac na ul. Gajcego. Co udało się zrobić? Jakie będą kolejne kroki?

Opublikowano: sob, 17 paź 2020 14:12
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Już 16 dróg gruntowych w Andrzejowie zostało przebudowanych. W tym roku dołączą do nich kolejne. Jedną z nich jest ul. Gajcego, której pierwsza część remontu właśnie się zakończyła.

W ramach przebudowy dróg na osiedlu Andrzejów, w ostatnich latach wyremontowano aż 16 ulic. Do końca 2020 roku zakończy się przebudowa dwóch kolejnych: Szeherezady i Gajcego, na odcinku od ul. Rokicińskiej do ul. Zakładowej.

 !reklama!

- Prace obejmują odcinek ul. Gajcego od Rokicińskiej do Zakładowej. Przebudowane zostaną zniszczone chodniki i wymieniona będzie nierówna nawierzchnia. Powstaną małe zieleńce, na których nasadzimy 836 róż i 86 pnącz winobluszczu. Zaaranżujemy również na nowo zaniedbany teren po dawnej krańcówce autobusowej przy ul. Przylesie, gdzie pojawi się zieleń i 8 nowych drzew – mówi Agnieszka Kowalewska-Wójcik, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich w Łodzi.

 Ul. Gajcego otrzyma również nowe oświetlenie. Modernizację przejdą przystanki autobusowe. Wszystkie chodniki i perony przystankowe wyposażone zostaną w ułatwienia dla osób niepełnosprawnych. Wykonano już 80% robót ziemnych. Trwa budowa kanalizacji deszczowej i odwodnienia oraz zbiornika retencyjnego.

Damian Leśniak, kierownik robót na ul. Gajcego mówi: - Zbliżamy się do zakończenia prac przy budowie kanalizacji deszczowej na całej długości ul. Gajcego. Przygotowujemy się do rozpoczęcia prac konstrukcyjnych przy budowie jezdni i chodników. Roboty elektro-energetyczne są zaawansowane w 50 proc., ale wszystkie prace podziemne zostały już zakończone. Planujemy, że na Święta Bożego Narodzenia mieszkańcy będą już jeździli po nowym i równym asfalcie.

Od 26 października rozpocznie się kolejny etap remontu ul. Gajcego między przejazdami kolejowymi. Remont będzie odbywać się na połowie jezdni, drugą częścią zostanie przeprowadzony ruch. Prace nad tym odcinkiem potrwają od 3 do  tygodni.

W tym czasie komunikacja miejska będzie jeździła po ul. Malowniczej i Rataja
z wyłączeniem krańcówki przy ul. Szaniawskiego.

Źródło: mat. prasowe

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.