Reklama

Reklama

Półmetek remontu na Próchnika i Rewolucji. Posadzonych zostanie 94 drzew. Kiedy zakończenie? [ZDJĘCIA]

Opublikowano: pon, 7 wrz 2020 03:06
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Na połowie ulicy wykonano już nową nawierzchnię, oraz chodniki, co umożliwiło przełożeniu ruchu i prace przy drugiej części jezdni.

Prace na Próchnika i Rewolucji idą zgodnie z planem. Na połówce jezdni jest już gotowa nowa droga i przerzucony został na nią ruch, aby wykonać drugą stronę ulicy.

 !reklama!

Prace wykonane są na odcinku od Zachodniej do Wschodniej, wraz ze skrzyżowaniem. Całość remontu ma się zakończyć na przełomie roku, a Próchnika i Rewolucji po rewitalizacji stanie się zielona.

Szara betonowa przestrzeń drogi, ma zmienić się w zazielenioną ulicę, z prostymi chodnikami, nową jezdnią i miejscami parkingowymi, oraz energooszczędnymi latarniami.

Oświetlenie wyposażone będzie w czujniki zmierzchu, regulujące poziom światła, a w zieleńcach zamontowane będą czujniki wilgoci, uruchamiające nawadnianie zieleni. Nasadzone zostaną drzewa,  krzewy, byliny, a także trawy ozdobne. Dominować będą rośliny liściaste. Łącznie posadzonych zostanie 94 drzew i blisko 650 krzewów.

Część prac wykonanych zostało w ubiegłym roku, gdzie Łódzka Spółka Infrastrukturalna wykonała modernizację wodociągu. To umożliwiło wejście z pracami w lutym, a dopiero od czerwca nastąpiło całkowite zamknięcie ulicy na potrzeby jej przebudowy. Prace mają zakończyć się na przełomie roku. Koszt to 7,5 mln zł.  

Program rewitalizacji obszarowej w ramach którego realizowana jest przebudowa ul. Próchnika i Rewolucji 1905 r. zakłada poprawę jakości przestrzeni publicznej, modernizację oświetlenia,  bezpieczne przejścia dla pieszych, nowe chodniki,  zielone pasaże, tak aby przestrzeń miasta była dostępna dla każdego bez barier architektonicznych, bezpieczna i przyjazna do zamieszkania.

Źródło: ZIM

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.