Reklama

Reklama

Pomoc dla potrzebujących w Łodzi. Przy ul. Przybyszewskiego powstała noclegownia i izba wytrzeźwień

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź W Łodzi powstała nowa noclegownia oraz izba wytrzeźwień przy ul. Przybyszewskiego. Placówka pierwszych podopiecznych przyjmie 29 marca. Potrzebujący otrzymają dostęp do opieki lekarskiej, pielęgniarskiej oraz terapeutycznej.

Reklama

Nowa noclegownia przy ul. Przybyszewskiego w Łodzi

!reklama!

Przeniesiona tu będzie izba wytrzeźwień z ul. Kilińskiego, gdzie również jest 40 miejsc, ale w pomieszczeniach wieloosobowych.

- Zbudowaliśmy nową noclegownię oraz izbę wytrzeźwień przy ul. Przybyszewskiego 253. Powstało tu 40 pojedynczych pomieszczeń izby wytrzeźwień dla 40 osób na parterze oraz ponad 60 miejsc noclegowych na piętrze budynku. Pierwszych podopiecznych chcemy przyjąć 29 marca - mówi Krzysztof Kumański, dyrektor  Miejskiego Centrum Terapii i Profilaktyki Zdrowotnej, które będzie prowadziło nową placówkę. 

Placówkę poprowadzi dr Artur Rybka. - Podopieczni będą mieć opiekę lekarza, pielęgniarki czy terapeuty - dodaje dr Artur Rybka.

W tym samym budynku na piętrze, powstała też noclegownia. Noclegownia ma dać schronienie ok. 60 osobom. Noclegownia w okresie pandemii będzie pracowała całodobowo, niczym schronisko, czyli osoba, która z negatywnym wynikiem testu na covid trafi do placówki, będzie mogła tu przebywać cały dzień, bez konieczności opuszczania noclegowni rano.

Zaś po pandemii noclegownia będzie pracowała od godz. 20 do 8 rano, ale w budynku powstanie też całodobowa świetlica. W świetlicy osoby bez domu będą mogły się spotkać z osobami najbliższymi, np. rodziną. Często jest tak, że spotkanie w domu rodzinnym nie jest możliwe. A tu będzie neutralna przestrzeń do rozmowy. To miejsce to alternatywa dla istniejącej dziś noclegowni na Stokach. Nowy adres noclegowni nie powinien już wywoływać sytuacji konfliktowych z mieszkańcami. 

Elementami systemowej pomocy dla m.in. osób w kryzysie bezdomności są nowa izba wytrzeźwień oraz nowa  noclegownia. Inwestycja kosztowała ok 9 mln zł. Miasto dostało 3,5 mln zł dofinansowania z UE na te prace.

Polecamy: Łódź przyjazna rowerzystom! Na plus duża liczba stacji napraw

Przy ul. Niciarnianej w Łodzi powstanie hostel dla osób dotkniętych kryzysem bezdomności

Teraz Miejskie Centrum Terapii i Profilaktyki Zdrowotnej przygotowuje się do budowy hostelu. Hostel powstanie przy ul. Niciarnianej 41. Da schronienie i terapię 70 osobom - zarówno kobietom, jak i mężczyznom.

Miasto zbuduje hostel dla osób, które do tej pory były bezdomne, ale zdecydowały się zerwać z nałogiem i w nowym, bezpiecznym miejscu wyjść na prostą. Miejskie Centrum Terapii i Profilaktyki Zdrowotnej ma przyznane 6,5 mln zł dotacji z Unii Europejskiej na ten cel.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy