Reklama

Reklama

Pomoc Łódź. BeeMajaTeam Pomaga to grupa ludzi, która od serca pracuje na drugi, charytatywny etat

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Pomoc Łódź. BeeMajaTeam Pomaga to grupa ludzi, która od serca pracuje na drugi, charytatywny etat - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Pomoc Łódź. Administracja "BeeMajaTeam Pomaga" działa w ramach wolontariatu. To ludzie, którym nie są obojętne dzieci zmagające się z ciężkimi chorobami. Grupa powstała 11 maja 2020 roku. Zatem dopiero co obchodziła pierwsze urodziny. Przez ten czas z licytacji zebrano 1 mln 750 tys. zł! Odbyło się ich ponad 35 tysięcy.

Pomoc Łódź. Pomaganie to ich pasja

BeeMaja Team to grupa, która powstała z myślą o wsparciu zbiórki dla Mai Kwiatkowskiej, cierpiącej na rdzeniowy zanik mięśni. Gdy udało się uzbierać całą kwotę na leczenie małej łodzianki (8,5 mln zł) zmieniono nazwę grupy z BeeMajaTeam na BeeMajaTeam Pomaga, by wspierać kolejne dzieci.

!reklama!

Polecamy: Maja Kwiatkowska z Łodzi robi niesamowite postępy. Zresztą zobaczcie sami!

BeeMajaTeam Pomaga. Te zbiórki dla chorych dzieci udało się wesprzeć

  • W okresie 14.03.2021 - 01.05.2021 r. BeeMajaTeam Pomaga wspierał zbiórkę dla Marcela Biesiackiego (mutacja genu FXDR, neuropatia słuchowa, zaniki nerwu wzrokowego) na rehabitację oraz leczenie komórkami macierzystymi w Bangkoku. Zebrano 67 tys. zł.
  • W okresie od 02.05.2021 r. do 14.05.2021 r. wspierano zbiórkę dla Oliwii Krzemińskiej, która choruje na przepuklinę oponowo-rdzeniową (rozszczep kręgosłupa). Potrzebne są pieniądze na rehabitację oraz sprzęt ortopedyczny. Zebrano 12,3 tys. zł.
  • W okresie od 15.05.2021 do 23.05.2021 wspierano zbiórkę Krzysia Kusidła, który urodził się jako wcześniak z mózgowym porażeniem dziecięcym. Chłopiec nie widzi, nie słyszy, nie siedzi. Zebrano 7250 zł.
  • W okresie od 24.05.2021 do 09.06.2021 wspierano zbiórkę Calineczki - Anastazji, która również urodziła się jako wcześniak. Dziewczynka ma obniżone napięcie mięśniowe, asymetrię, przodomiednicę, zaburzenia integracji sensorycznej, zaburzenia motoryki. Bardzo długo nie rosła prawidłowo, więc została wdrożona terapia hormonem wzrostu. Potrzebna jest intensywna rehabilitacja. Zebrano 10 tys. zł.
Polecamy: Siepomaga Łódź. Trwa walka o życie pana Pawła z Łodzi! Pomóżmy mu wygrać z rakiem

Pomoc Łódź. Potrzebne pieniądze na leczenie Karinki

BeeMajaTeam Pomaga wspiera w tej chwili zbiórkę dla Karinki Konki. Dziewczynka ma 11 lat i jest uczennicą 5 klasy jednej ze szkół podstawowych w Łodzi. Cierpi na mózgowe porażenie dziecięce i choroby towarzyszące (choroba von Willebranda – zaburzenia krzepnięcia, pęcherz neurogenny, wada serca VSD).

Karinka codziennie zmaga się ze swoją chorobą. Każdy krok Karinki to ogromny ból, ponieważ kości w jej stopach wciskają się jedna w drugą, powodując mikrourazy.

Na leczenie łodzianki potrzeba jeszcze prawie 198 tys. zł. Póki co zebrano ponad 42 tys., czyli niespełnaedwr 18 procent całej kwoty. 11-letnią mieszkankę Łodzi czekają:

  • 4 operacje w Klinice w Aschau
  • roczna rehabilitacja
  • specjalistyczna terapia G-EO System
- Na chorobę Karinki nie ma leku, ona nigdy nie wyzdrowieje. Jedynym ratunkiem jest rehabilitacja — systematyczna, nieprzerwana, uciążliwa, ale niosąca nadzieję na poprawę. I bardzo droga… Wydałam wszystkie oszczędności, by spełnić potrzeby córeczki. Rehabilitacja, leki, ortezy, konsultacje, specjalistyczne sprzęty — rodzic niepełnosprawnego dziecka jest zdany na siebie i na pomoc innych. To, co zapewnia państwo, nie wystarcza nawet na podstawowe potrzeby, nie mówiąc już o codziennej, niezbędnej terapii - pisze na portalu Siepomaga pani Katarzyna, mama Karinki.

Szczegóły tutaj. Link do wpłat z licytacji KLIK.

Aby grupa rosła w siłę, powiedz o niej swoim znajomym - zachęca BeeMajaTeam Pomaga.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy