Reklama

Reklama

Pomorska zmieni się nie do poznania [ZDJĘCIA]

Opublikowano: czw, 2 kwi 2020 13:34
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Rozpoczął się generalny remont kamienic przy ul. Pomorskiej 11, wszystkie budynki będą całkowicie odnowione. Rewitalizacja postępuje pomimo panującej pandemii.

Reklama

Wszystkie budynki znajdujące się przy Pomorskiej 11 zostaną całkowicie odnowione. W planach jest budowa przyjaznych i komfortowych mieszkań, lokali dla przedsiębiorców i świetlicy środowiskowej.

!reklama!

- Mimo pandemii, nie wstrzymujemy prac, na budowach zostały wdrożone procedury mające na celu zachowanie bezpieczeństwa. I tak, zaczynamy remont kamienicy przy ulicy Pomorskiej 11. Budynek zyska nową elewację,  wnętrza zostaną przebudowane i dostosowane do pełnienia nowych funkcji. Przy ulicy  Pomorskiej  powstanie 12 mieszkań komunalnych, 4 lokale usługowe przeznaczone na wynajem oraz świetlica środowiskowa pełniąca rolę centrum aktywności lokalnej - mówi Agnieszka Kowalewska-Wójcik, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich w Łodzi

Zmiany? Także w przestrzeni podwórza

Nowa nawierzchnia z kostki kamiennej to jedna ze zmian, które zajdą na Pomorskiej. Dla małych dzieci ze Śródmieścia powstanie nowy, ogrodzony i bezpieczny plac zabaw, który będzie wyposażony w karuzelę i piaskownicę. W podwórzu pojawi się również trawnik i zostaną zasadzone krzewy. Dla mieszkańców postawione zostaną ławki do sąsiedzkich spotkań na świeżym powietrzu.

Koronawirus nie wstrzymuje prac związanych z rewitalizacją

- Na terenie budowy obowiązują przepisy mające na  celu zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim pracownikom. Przede wszystkim nikt nie przyjeżdża do pracy środkami komunikacji masowej, zorganizowaliśmy specjalny dowóz pracowników na budowę. Wszystkie pomieszczenia oraz narzędzia przed ich użytkowaniem są dezynfekowane. Pracownicy przystępują do pracy w maseczkach, przyłbicach i rękawiczkach - mówi Krzysztof Hejmanowski, inspektor BHP, firma Warbud

Wartość inwestycji wynosi 6.860.000 zł, a budynek zostanie oddany do użytkowania pod koniec przyszłego roku.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.