Reklama

Ponad 100 pracowników Urzędu Miasta Łodzi w izolacji lub na kwarantannie. Wśród nich wiceprezydent miasta

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Ponad 100 pracowników Urzędu Miasta Łodzi w izolacji lub na kwarantannie. Wśród nich wiceprezydent miasta - Zdjęcie główne

Hanna Zdanowska i Adam Pustelnik fot. arch. UMŁ (TuŁódź Łódź Wiadomości łódzkie)

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Koronawirus paraliżuje prace wielu miejskich instytucji. Nie inaczej jest z urzędem miasta. Tutaj blisko 250 urzędników znajduje się obecnie na zwolnieniach lekarskich.

Jak donosi „Dziennik Łódzki”, powołując się na informacje udzielone z samego Urzędu Miasta Łodzi, aż 243 osoby pracujące w UMŁ przebywają na zwolnieniach lekarskich (w tym na opiekę na członka rodziny z powodu COVID-19). 

!reklama!

Ponadto, 22 pracowników przebywa na zwolnieniach lekarskich z powodu zarażeniem COVID-19, 41 pracowników przebywa na kwarantannie, a 43 pracowników jest objętych izolacją.

Dane się jednak stale zmieniają, co jest w pełni zrozumiałe. W Urzędzie Miasta Łodzi pracuje bowiem ponad 2000 osób, a skala zakażeń koronawirusem jest tak wielka, że codziennie na kwarantannie mogą się znaleźć kolejni pracownicy UMŁ.

Jedną z osób, które przebywają obecnie na kwarantannie jest bliski współpracownik Hanny Zdanowskiej - Adam Pustelnik. Wiceprezydent miasta poinformował o tym za pośrednictwem Facebooka.

- Czuję się bardzo dobrze, nie mam żadnych objawów i jestem przekonany, że to tylko dmuchanie na zimne. Jestem w kontakcie ze wszystkimi moimi współpracownikami, a czas zaoszczędzony na dojazdy i spotkania będę mógł poświęcić najbliższym. No i przy okazji wszyscy wspieramy łódzką gastronomię! - napisał na swoim profilu Adam Pustelnik.

Spora liczba zwolnień nie wpływa natomiast na tempo prac w urzędzie. 

- Pomimo polecenia wykonywania pracy w trybie pracy zdalnej, na dzień dzisiejszy Urząd Miasta Łodzi wykonuje swoje zadania, które bezpośrednio dotyczą mieszkańców bez większych widocznych zmian - poinformował Marcin Masłowski, rzecznik prezydent Łodzi, cytowany przez „DŁ”.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy