Reklama

Reklama

Ponad 5.800 miejsc na Politechnikę Łódzką. Kiedy rekrutacja?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Ponad 5.800 miejsc na Politechnikę Łódzką. Kiedy rekrutacja? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Senat Politechniki Łódzkiej ustalił limity przyjęć na pierwszy rok studiów. Wciąż podejmowane są decyzje dotyczące postępowania rekrutacyjnego na semestr zimowy 2020/2021.

Reklama

- Wobec faktów, w których odłożone zostały, właściwie bez podania konkretnego terminu, egzaminy maturalne, a tym bardziej ogłoszenie wyników egzaminów maturalnych, jako uczelnia nie jesteśmy w stanie przewidzieć w tym momencie okresu rekrutacji. Stąd z wymogu, w którym nakazuje nam podjęcie uchwały rekrutacyjnej, zdefiniowanie harmonogramu rekrutacji do końca kwietnia – podejmiemy uchwałę, która przesuwa termin ogłoszenia harmonogramu rekrutacji do czasu zdefiniowania terminu matur i terminów ogłoszenia wyników maturalnych. Stosownie do tych dat, które zostaną ogłoszone przygotujemy taki harmonogram rekrutacji, ażeby absolwenci szkół średnich, liceów mogli bezproblemowo aplikować na studia w Politechnice Łódzkiej – mówi prof. Krzysztof Jóżwik, prorektor ds. kształcenia i szef sztabu kryzysowego Politechniki Łódzkiej.

Limit miejsc na Politechnice Łódzkiej

!reklama!

W najbliższej rekrutacji kandydatom, którzy chcą podjąć studia w Politechnice Łódzkiej uczelnia oferuje 5 855 miejsc.

Studia stacjonarne

Na nowy rok akademicki Politechnika Łódzka przygotowała 3 900 miejsc na studiach stacjonarnych I stopnia i 975 miejsc na studiach stacjonarnych II stopnia.

Studia niestacjonarne

Dla osób, które chcą podjąć naukę na studiach niestacjonarnych uczelnia ma 515 miejsc na studiach I stopnia i 465 miejsc na studiach II stopnia.

Liczba kierunków

W ofercie kształcenia PŁ ma 66 kierunków studiów, na których kształcenie odbywa się w języku polskim, a także w języku angielskim i francuskim.

W zależności od stopnia i trybu kształcenia kandydaci mogą wybierać spośród:

  • 39 kierunków na studiach stacjonarnych I stopnia
  • 24 kierunki na studiach stacjonarnych II stopnia
  • 10 kierunków na studiach niestacjonarnych I stopnia
  • 8 kierunków na studiach niestacjonarnych II stopnia

Limity na studiach stacjonarnych

Na studiach stacjonarnych I stopnia limity są zróżnicowane. Najmniejszą liczbę - 25 miejsc, a w jednym przypadku 30, przygotowano na 11 kierunkach prowadzonych w języku angielskim i unikatowym kierunku w języku francuskim, najwięcej miejsc czeka na przyszłych informatyków - 210 na informatyce stosowanej i 180 miejsc na informatyce.

Wśród 24 kierunków na studiach stacjonarnych II stopnia, aż 9 prowadzonych jest w języku angielskim. Limity na studiach magisterskich są niższe – od 20 do 75 miejsc.

Kierunki planowane do uruchomienia

W najbliższej rekrutacji wśród nowych kierunków dominują prowadzone w języku angielskim, które zostały opracowane we współpracy z zagranicznymi partnerami z czołowych uczelni europejskich oraz amerykańskich, a także przy współpracy z przedstawicielami kadry zarządzającej firm o zasięgu światowym:

  • na studiach stacjonarnych I stopnia: Business and Technology, Business Studies, Gestion et Technologie, informatyka w ochronie środowiska, Modelling and Data Science
  • na studiach stacjonarnych II stopnia: Master of Business Studies, Master of Operations Mangement.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy