Reklama

Reklama

Ponad 770 zatrzymanych praw jazdy przez pół roku. Policyjna grupa SPEED podsumowuje działania

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Ponad 770 zatrzymanych praw jazdy przez pół roku. Policyjna grupa SPEED podsumowuje działania  - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Funkcjonariusze z łódzkiej grupy specjalnej SPEED, zajmującej się zapobieganiu przestępstwom drogowym związanym z nadmierną prędkością, podsumowali pół roku swojej działalności. Przez ten okres ujawnili 56 przestępstw, prawie 8 tys. wykroczeń oraz zatrzymali 774 praw jazdy.  

Reklama

Grupa specjalna SPEED działa na terenie województwa łódzkiego od 19 lipca 2019 roku. Powołana przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi ma za zadanie ograniczać przestępstwa w ruchu drogowym związane z nadmierną prędkością i eliminować z dróg tych kierowców, którzy w najbardziej drastyczny sposób łamią przepisy dotyczące ograniczenia prędkości. Grupa składa się z wybranych funkcjonariuszy z sekcji zabezpieczenia autostrad WRD KWP w Łodzi oraz Wydziału Drogowego KMP w Łodzi, których działania wspierają policjanci wydziałów kryminalnych.

!reklama!

Po pół roku funkcjonowania nadszedł czas na pierwsze podsumowanie. Policjanci pochwalili się statystykami, które przedstawiają fragment drogowej rzeczywistości w Łódzkiem. A jest ona zatrważająca.

Od momentu powołania SPEED, jego funkcjonariusze skontrolowali 6785 pojazdów ujawniając 7727 wykroczeń. Spośród tej liczby, 4685 przypadków dotyczyło przekroczeń prędkości. W związku z zatrzymaniami 745 kierowców straciło prawo jazdy na 3 miesiące (za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h). Mundurowi zatrzymali także uprawnienia 29 kierowcom za inne przestępstwa. Dodatkowo, nałożyli 6649 mandatów karnych, sporządzili 196 wniosków o ukaranie do sądów, zatrzymali 423 dowody rejestracyjne, a także ujawnili 56 przestępstw.

Jednak najważniejszą informacją po pół roku działania grupy specjalnej jest to, że na drogach województwa łódzkiego poprawiło się bezpieczeństwo. Policjanci z grupy SPEED mają w tym wymierny udział.

W ubiegłym roku tylko na terenie Łodzi miało miejsce 1150 zdarzeń, których przyczyną była nadmierna prędkość. W 157 wypadkach rannych zostało 185 osób. Doszło także do 993 kolizji.

Dla porównania, w 2018 roku doszło do 1288 zdarzeń drogowych, w tym 168 wypadków, w których zginęły 2 osoby, a 225 zostało rannych. Policja odnotowała także 1120 kolizji.

Źródło: Policja

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy